banner254

Akdamar Adası giriş ücretleri zamlandı!

Van'ın tarihi mekanlarından olan Akdamar Adası'na giriş ücretleri 18 liradan 25 liraya yükseltildi.

Akdamar Adası giriş ücretleri zamlandı!

Kültür ve Turizm Bakanlığı, müze ve ören yerlerini işleten Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’ne gönderdiği yazıda giriş ücretlerine 1 Mart 2020 tarihinden geçerli olarak zam yapıldığını duyurdu.  

2 ÇOCUKLU BİR AİLE 100 LİRA VERECEK

Akdamar Adası giriş ücretleri 18 liradan 25 liraya yükseltilirken buna göre 1 Mart itibariyle 2 çocuklu bir aile 100 lira vererek adayı ziyaret etme imkanı bulacak.

BÜYÜK ZAM TEPKİ TOPLADI

Akdamar Adası'nın giriş ücretleri için yapılan büyük zam Turizmci Murat Beyaz tarafından Twitter üzerinden duyurulurken paylaşımın altında bir çok vatandaş duruma tepki gösterdi. Vatandaşlar yapılan zammın "turizme destek için mi yoksa köstek için mi?" olduğunu sordular.

Kaynak: WanHaber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gul c
Gul c - 1 yıl Önce

Yuh artık ya. Bu kadari da pes. Cok bakımsız ozensiz bir tarihi alan hic bir bilgilendirici yazi yok icerisinde. Adaya 20 tl ye feribotla geçiş yap uzerine 25 tl öde . 45 tl sadece bir kisi.

Artık kıyıdan ve uzaktan bakarız.
Artık kıyıdan ve uzaktan bakarız. - 1 yıl Önce

Bu da bitti. Artık kıyıdan izleriz. Her yıl 25 bin kişi gidiyorsa artık iki bin kişiye iner. Bu nasıl bir turizm kafasıdır. Ekmek bulamayan insanlar iki çocuğuyla 100 lira verip adaya gider mi? Ada tavşanlara kalsın.

Edremitli
Edremitli - 1 yıl Önce

Ada yi satın mi alıyoruz bu ne be yağmadan başka birşey değil