banner290

Bahçesaraylılar taleplerini Peker’e aktardı

DEVA Partisi Van İl Başkanı Erdinç Peker, İlçe Başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri ve parti gönülleri ile beraber Bahçesaray ilçesinde bir dizi etkinlik gerçekleştirdi. DEVA Partisi Bahçesaray İlçe Başkanı Şerif Tektaş’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen programda ilk etapta ilçe merkezindeki bir parkta halkla bir araya gelen parti heyeti, Bahçesaraylı vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Bahçesaraylılar taleplerini Peker’e aktardı

Esnaf zamların altında eziliyor

Ziyaretler kapsamında ilçe merkezi esnafı ile tek tek görüşen partililer, esnafın sorunlarını dinleyip çözüm önerilerini sundu. İl Başkanı Erdinç Peker’e sıkıntılarını anlatan bir esnaf şunları söyledi; ‘’Ürünlerimize yüzde dört yüz, beş yüz zam geldi. Artık esnafın takati kalmadı, zamların altında eziliyoruz. Gelen ürünlerimizi de yapılan zamma göre sattığımızda da halkımızın tepkisiyle karşı karşıya kalıyoruz. Ağzımızın tadı bozuldu ve ne yapacağımızı bilemiyoruz.’’ Buna karşın Van İl Başkanı Peker; ‘’ Esnafın ne halde olduğunun farkındayız. Genel Başkanımız Ali Babacan döneminde esnafın yüzü gülerken şimdi ise günü kurtarmaya çalışıyor. Ülkemizde artık kronikleşen bu ekonomi sorununun yegane çözümü Genel Başkanımız Ali Babacan ve DEVA kadrolarıdır.’’ Dedi.

‘Önce vatandaşımız sonra bizler’

Ardından Bahçesaray İlçe Başkanlığı binasında partililere konuşan Peker şunları kaydetti;

‘’Biz bir takımız, takım ruhu ile hareket etmek zorundayız. Bilmemiz gereken üç şey var; birincisi hiç kimse kendi menfaatini vatandaşın menfaatinden önce görmesin. Önce vatandaşımız sonra bizler. İkincisi, egolarınızı bir kenara atın, bize ne derlerse desinler başımızı öne eğip yolumuza bakalım. Son olarak, biz iyi, dürüst insanlarız. Dürüstlüğümüzü kaybetmeyelim, nasılsak öyle hareket edelim. Hepinizden Allah razı olsun.’’ Diye konuştu.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2022, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER