banner211

Başhekim İliklerden 'malesef' diyerek Van için 2. dalga uyarısı yaptı!

Van YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezi Başhekimi Ümit Haluk İliklerden, kentte vaka artışında artış yaşandığını belirtirken toplu merasimlerin devam etmesi halinde Van'da ikinci dalganın gelebileceğini açıkladı.

Başhekim İliklerden 'malesef' diyerek Van için 2. dalga uyarısı yaptı!

Van'da koronavirüs kaynaklı vaka artışlarında toplu şekilde yapılan merasimler etkili oluyor. Özellikle taziyelerin eksik olmadığı Van'da koronavirüsle mücadele sekteye uğruyor. 

"Yeni bir artış yaşanıyor malesef"

Van YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezi Başhekimi Ümit Haluk İliklerden, Van'daki salgın durumu ile ilgili sosyal medya üzerinden önemli açıklamalarda bulunurken "İl genelinde vaka sayımız yeni bir artış yaşıyor maalesef" dedi.

Van'da 2. dalga uyarısı!

İliklerden toplu merasimlerin şehirdeki vaka artışında önemli rol oynadığını belirterek "İzolasyon ve karantinaya uyulmaması, toplu merasimlere devam edilmesi Van’da ikinci dalgayı getirecektir!" şeklinde konuştu. 

(wanhaber)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vergisi çalınan vatandaş
Vergisi çalınan vatandaş - 12 ay Önce

Öncelikle YYÜ rektörü ve YYÜ Dursun Odabaşı Araştırma Hastanesi başhekimini buradan biraz onurlu olmaya ve istifaya davet ediyorum. Sonra da başta savcılık makamı olmak üzere tüm yetkilileri bunlarla ilgili gerekli tahkikat ve işlemleri yapmaya davet ediyorum. Ben bir vatandaş olarak devlete ödediğim ve halka hizmet için alınan vergilerin çalındığını ve bunun titizlikle araştırılması gerektiğini düşünüyorum.
Eşim kanser hastası ta geçen seneden beridir hem eşim hem zavallı diğer hastaların bu hastanede neler çektiğini bir biz biliyoruz bir Allah. Şimdi soruyorum Allah aşkına
1- Onkoloji gibi bir bölümde o kadar yoğunluk var ki ve sadece bir dr bir iki sekreter koridora bir masa atılmış tüm hasta ve hasta yakınları sanki ahırda üst üste tıkış tıkış hiçbir tedbir yok şerit yok dezenkfektan yok kesinlikle dr ve personeli suçlamıyorum onlarda risk altında suçlu sadece sistem ve yönetim.
2- Kanser hastası olarak günü geldiğinde almanız gereken kemoterapi ilacını almaya gidiyorsunuz ve bunun gecikmemesi lazım elinde birşey olmayan zavallı çaresiz dr ne diyor malesef bu ilaç şu an hastanede yok! Eeee peki ne yapacağız? Bölgeye gidin ordada yoksa diyarbakıra erzuruma ya böyle bir rezillik nerde var!
Bu hastaneye devlet hiç mi ödenek ayırmıyor hiç mi döner sermayesi yok diğer ünv hastaneleri nasıl başarıyor? Cevap az çalar az yolsuzluk hırsızlık yaparsanız olur.
3- Servislere yatışınız oluyor ameliyat hemşiresi sağlık memuru vs işlemleri yapıyor adeta bir dr edasıyla peki dr nerede görürseniz bize de haber verin ortada dr moktor yok! Denetleyen de yok! İlgilenen de yok! Kişilerin vicdanına bırakılmış yani.
Ayrıca servis odalarında ne temizlik ne hijyen var lavabolarda sabun ve kağıt yok dezenfektan yok.
Ben devlete ödediğim ve alamadığım hizmetin vergilerini haram ediyorum. Haram zehir zıkkım olsun. Ve hepsinin burnundan fitil fitil çıksın inşAllah.
Sayın cumhuriyet savcılarını ilin valisini ve tüm ilgili ve yetkilileri göreve davet ediyorum. Adalet eninde sonunda tecelli edecektir buna inancım tamdır.

Zeynep
Zeynep - 12 ay Önce

Tedbirler gevşetilirse olacağı buydu zaten.

Erol
Erol - 12 ay Önce

Vatandaş da hiçbir şeye gelemiyor.kisitlamayi kaldırsan bir dert devam etse başka dert..kusura bakmayın hayat da devam etmeli.kendini bilmez sorumsuzlar yüzünden artışlar olmuştur.nedir insanların dügunlerden .taziyelerden çektiği..kendini gösterme hayranlığı hastalığı bu milletin başına bela oldu..mahalle aralarında yapılan cahilce düğünler daha çok vaka getirir..

Gönül
Gönül - 12 ay Önce

Vergisi çalınan vatandaşa yüzde yüz katılıyorum hırsızlar ilgilenen yok berbat sağ giden ölü çıkıyor

Van YYU  tedbir almiyor
Van YYU tedbir almiyor - 12 ay Önce

Van YYU dursun odabasi tip merkezine gittim. Ne ates ölcer ile ates ölcen vardi. Neden kolanya ve islak mendil. Tedbiri bence oncelikle hastane almali. Tum koronovurus suphelileri o hastaneye geliyor, Birazda bunu dusunmek lazim .

Veysel Yıldız
Veysel Yıldız - 12 ay Önce

Sehir merkezindeki hastaneyi pandemi hastanesi yaparsaniz hasta yakınlarının hastane etrafinda gezmesine izin verirseniz vandaki rahatlik başka yerde yok Allah yardimcimiz olsun...

Y.65
Y.65 - 12 ay Önce

Vanın irana olan ticaret sınır kapılarının tümünü açtık binlerce hasta iranlının Vana girişi oldu tabiki sonuçta böyle olur

Yilmaz
Yilmaz - 12 ay Önce

Toplu merasime Gerek kalmadan cumartesi pazartesi edtemitteki piknik alanları ikinci dalgayı getirecek