banner211

Başkale Belediyesi ile Hizmet-İş arasında imzalar atıldı

Başkale Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Başkale Belediyesi ile Hizmet-İş arasında imzalar atıldı

Başkanlık makamında düzenlenen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde, Başkale Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Asım Solak’ın katılımıyla taraflar arasında anlaşma sağlandı. Başkale Belediyesinde çalışan kadrolu işçilerin maaşlarında, 6772 Sayılı Yasa gereği sosyal ve özlük haklarında düzeltmeler yapıldı. 

İmza töreninde açıklamalarda bulunan Hizmet-İş Van Şube Başkanı Abdullah Efeoğlu,  yıllardır süregelen işçiler arasında ki maaş farklarının eşitlendiği bir sözleşme olduğunu söyledi.

İşçilerin uzun yıllardır Başkale Belediyesinde ücret dengesizliği noktasında mağdur olduklarını belirten Başkan Efeoğlu, "Yapılan görüşmeler neticesinde Belediye yetkililerinin de katkılarıyla bu ücret farkları ortadan kalkmıştır. Belediyede ki üyelerimizin sosyal ve mali haklarında bir dizi iyileştirmelerin yanısıra işçiler arasında ki ücret farklılığı da ortadan kaldırılmış oldu. Görevi hem halka hizmet hemde işçisinin hakkını teslim eden bir anlayışta olan ve üyelerimizi memnun eden bir sözleşmeye imza atarak, belediyede ki işçi ve emekçileri mutlu eden Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili sayın Asım Solak başta olmak üzere Başkale Belediyesi Muhasebe Müdürü Ahmet Alkan ve tüm Başkale Belediyesi yetkililerine üyelerimiz adına teşekkür ediyorum"dedi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halil ilhan
Halil ilhan - 8 ay Önce

2 gün önce hak işi eleştirmiştim bunu söylemekten çekinmiyorum bu haberi okuduktan sonra tebrik ettiğimi belirtmek isterim eşit işe eşit maaş en doğru olan anlaşma emeği geçen herhesi tebrik ederim