banner211

Başkan Akman geleceğin Tuşba’sını halkla birlikte planlıyor

Van’ın Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, 2020 iş sezonunda hayata geçirdikleri projeleri yerinde görmek ve 2021 yatırım programını hazırlamak için merkezden uzak mahalleleri ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

Başkan Akman geleceğin Tuşba’sını halkla birlikte planlıyor

Beraberinde bulunan meclis üyeleri ve birim müdürleri ile mesai mefhumu gözetmeden cumartesi ve pazar günlerinde merkezden uzak 67 mahallenin tümünü ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Akman, belediyenin yıl içinde o mahallelerde yaptığı hizmetleri yerinde inceleyerek, vatandaşların görüş ve önerilerini dinleyip taleplerini aldı. Söz konusu taleplerin imkanlar dahilinde çözülmesi hususunda direktif veren Başkan Akman, yapılacak hizmetlere halkın iradesinin yansıması gerektiğini söyledi. Başkan Akman, “Seçim öncesi ne demiştik? Biz bu ilçeyi beraber yöneteceğiz demiştik. Öyle de yapıyoruz. Çünkü biz hizmetlerimizi her zaman halkımızın varlığından aldığımız güçle, halkımızla birlikte yapıyoruz” ifadelerini kullandı.“Biz sadece bugüne değil geleceğe de yatırım yapıyoruz”


Başkan Akman, cumartesi ve pazar günleri korona virüs tedbirleri kapsamında ziyaretlerini gerçekleştirdi. Halkın kendisini yönettiği belediye başkanına yakın olmasının en doğal hakkı olduğunun altını çizen Başkan Akman, “Bugün geleceğin Tuşba’sını, sakinleri ile birlikte planlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Halkımız makama gelemiyorsa biz onların ayağına gideriz. Çünkü biz onlara efendi olmaya değil, hizmetkâr olmaya geldik” şeklinde konuştu.
2021 yıl projeleri hakkında gittiği mahalle sakinlerini bilgilendiren Başkan Akman, her mahalleye eşit oranda hizmet götürme çabası içinde olduklarını vurguladı. Başkan Akman, “Tuşba’da hayata geçireceğimiz projelerimizi vatandaşlarımızın görüş ve önerilerini alarak hayata geçiriyoruz. Çünkü biz sadece bugüne değil geleceğe de yatırım yapıyoruz. Vatandaşlarımızın destekleri ile Tuşba’mızı Van’ın yükselen değeri yapacağız. Geleceğin Tuşba’sını planlamak adına yaptığımız mahalle ziyaretlerimizi tamamladık. Vatandaşlarımızın yaşadığı ancak belediyenin hizmet alanına girmeyen yol, su, elektrik gibi başlıca sorunlarını ise ilgili kurum yetkilileri ile yaptığımız toplantılarla ele alarak çözmeye çalışacağız. Aynı zamanda belediye olarak bu konuların da takipçisi olacağız” dedi.


Gerçekleştirdiği ziyaretlerde ilgi ve hoş sohbetlerinden dolayı tüm mahalle sakinlerine teşekkür eden Başkan Akman, ziyaretleri esnasında karşılaştığı çocuklara ise oyuncak hediye etmeyi ihmal etmedi.
Mahalle sakinleri ise mahallelerine yaptığı hizmetlerden ve ziyaretlerinden ötürü Belediye Başkanı Salih Akman’a memnuniyetlerine dile getirerek teşekkür ettiler.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Paradox
Paradox - 7 ay Önce

Belediye baskani mi? Ogrencisinin makamini çalan bir adama halkin secmedigi ve tanimadigi bir zavalliya belediye baskani diyerek ahlaksizlasmayin hic yoktan kayyum diyin

Herkes sorumluluğunu yerine getirsin.
Herkes sorumluluğunu yerine getirsin. - 7 ay Önce

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Van Büyükşehir Belediyesi, Edremit, İpekyolu, Tuşba, Erciş, Muradıye, Saray, Çaldıran, Özalp, Başkale ve diğer ilçe belediyeleri sorumlu oldukları yerlerdeki özel ve kamu binalarının TAMAMINI kontrol etmeli, mevcut yapıların karnesini çıkarmalı, depreme dayanıklılığını tespit etmeli. Sorunlu olan, hasarlı olan, dayanıksız olan bütün yapılar tespit edilip boşaltılarak mühürlenmeli ve boşaltılmalıdır. Van depreminden sonra birçok yapının denetim raporlarının defalarca değiştirildiği bütün Vanlıların sürekli konuştuğu durumlardı. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ VAN'I BAŞKA BİR FELAKETTEN KORUMAK İÇİN BU İŞLERİ GÜNDEMİNE ALMALI. Bu arada yapılan tüm inşaatlar, yapılar ve evler tek tek CİDDİYETLE DENETLENMELİ. Standartlara uymayanlara ruhsat verilmemeli, elektrik, su ve doğalgaz bağlanmamalı, yerleşime açılmamalı. Bundan sonra can yakan, içimizi acıtan ölümler, acılar, yıkımlar görmek istemiyoruz .

van
van - 7 ay Önce

sayın yetkililer güya güçlendirilmiş binalara dikkat edelim iş işten geçmeden ele alınmalı çünkü karaot değeri 6-7 olan binalar güçlendirildi koku içindeyız. lütfen