banner211

BURSALI GAZETECİLER VAN’DA

Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün, "Gazeteci Değişim Programı" çerçevesinde Vangölü Gazeteciler Cemiyeti ( VGC) ile birlikte ortaklaşa düzenledikleri gezi programına katılan 25 Bursalı gazeteci Van'a geldi.

BURSALI GAZETECİLER VAN’DA

Van Ferit Melen Havalimanı'nda VGC Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Sevinç ve bazı yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan misafir gazeteciler, 3 gün sürecek gezinin ilk gününde tarihi Akdamar Adası'nı ziyaret etmek üzere Gevaş ilçesine hareket ettiler. Gezide konuk gazetecilere Basın-Yayın ve Enformasyon Bursa İl Müdürü Kadir Akarkaya ile Diyarbakır İl Müdürü Melik Akaslan refakat ediyor.

GAZETECİLER AKDAMAR ADASI'NI GEZDİ

Vangölü Gazeteciler Cemiyeti (VGC) ile birlikte ortaklaşa düzenlenen gezi programı için Van'a gelen 25 Bursalı gazeteci, Akdamar Adası'nı gezdi. VGC Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Sevinç ve bazı yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan misafir gazeteciler, 3 gün sürecek gezinin ilk gününde tarihi Akdamar Adası'nı ziyaret etti. Öğlen yemeğinin ardından tekneyle adaya giden grup, burada ada içerisinde bulunan Akdamar Anıt Müzesi'ni gezdiler. Van'a hayran kaldıklarını ifade eden misafir gazeteciler, gün batımı öncesi denize girip Van Gölü'nün tadını çıkardılar.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2014, 15:16
YORUM EKLE