banner290

Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan Kurban Bayramı Mesajı yayınladı

Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan Kurban Bayramı Mesajı yayınladı

Çatak Belediye Başkanı Abdurrahman Şeylan Kurban Bayramı Mesajı yayınladı

Başkan Şeylan Mesajında Şu ifadelere yer verdi; “Birlik ve beraberliğimize güç katan, milli ve manevi hislerimizi pekiştiren, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygularıyla kardeşlik hukukunu, akrabalık, komşuluk bağlarını kuvvetlendiren, yoksulu gözetme, yetimi sevindirme gibi hayatımıza çok kıymetli manalar katacak olan bir Kurban Bayramını daha hep birlikte karşılamanın huzurunu ve sevincini yaşamaktayız.

Bayramlarda yaşanan en güzel paylaşımlardan birisi de büyüklerimizi, hasta, yaşlı ve muhtaç vatandaşlarımızı, aziz şehitlerimizin ailelerini ve kahraman gazilerimizi ziyaret etmek, onların gönüllerini alarak daima yanlarında olduğumuzu hissettirmektir.

Dargınlıkların, kırgınlıkların unutulduğu ve ferdi sevinçlerin müşterek mutluluklara dönüştüğü bu müstesna günler, daha çok kucaklaşmak ve kaynaşmak için önemli birer fırsattır. Bu anlamda bütün kırgınlıklarımızı ve dargınlıklarımızı unutarak kardeşçe kucaklaşmalı ve bayram sevincini hep beraber, birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları çerçevesinde sevinç ve coşku ile bir bütün olarak yaşamalıyız.

Bu duygu ve düşünceler ile Kurban Bayramının  ülkemize, milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa huzur, barış ve kardeşlik getirmesini diliyor ve tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyor sevgilerimi sunuyorum.” İfadelerini kullandı.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE