banner290

CHP Milletvekili Salıcı: İktidara gelince Van’da ekonomik yatırım hamlesi başlatacağız!

Bir dizi programlarda bulunak üzere Van’a gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) heyeti, bölgedeki temalarını da sürdürmeye devam ediyor. Kentin sorunlarıyla yakından ilgilen CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, partisinin üye katılım törenin de kentin önemli bir sınır şehri olduğunu hatırlatarak, sınır kapılarının açılması ve sınır ticaretinin güçlenmesi gerektiğini söyledi.

CHP Milletvekili  Salıcı: İktidara gelince Van’da ekonomik yatırım hamlesi başlatacağız!

ŞEHRİVAN HABER: ORHAN SAĞLAM- ŞABAN BEYAZSAÇ

Uzun bir süredir Van’da etkili çalışmalar yapan ve İl Başkanlığına Seracettin Bedirhanoğlu’nun gelmesinin ardından büyük bir ivme yakalayan Cumhuriyet Halk Partisi, yoğun katılımlı üç günlük bir Van programı daha yaptı. Aralarında genel başkan yardımcıları, milletvekilleri ve birçok siyasetçinin bulunduğu CHP heyeti üç günde birçok görüşmeye katılın önemli temaslarda bulundu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı öncülüğünde gerçekleşen ziyaretlerde Van’ın yerel meseleleri irdelendi. Üç günlük ziyaretin son gününde ise CHP’ye toplu katılım gerçekleşirken yüzlerce kişi CHP parti rozeti taktı. Törende konuşan Salıcı ve il başkanı Bedirhanoğlu, CHP’nin Van’da vekil çıkarma isteğini bir kez daha yineledi.

150 KİŞİ CHP’YE GEÇTİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, partisinin Van Ticaret ve Sanayi Odası (VAN TSO) konferans salonunda düzenlenen üye katılım törenine katıldı. CHP'ye son zamanlarda üye olan 6 bin 500 kişiyi temsilen aralarında TÜRSAB Doğu Anadolu Bölge Başkanı Cevdet Özgökçe'nin de olduğu 150 kişiye rozet takıldı. Daha sonra törende Van’ın sorunlara ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunan Salıcı, iktidara geldiklerinde 10 katı büyüklüğünde bir ekonomik kalkınma hamlesini Van ile buluşturacaklarını söyledi. Törene CHP Milletvekilleri Mahmut Tanal, Cihangir İslam, Van İl Başkanı Seracettin Bedirhanoğlu, Hakkari İl Başkanı Nazım Demir, PM üyeleri, İl ve ilçe teşkilatları ile çok sayıda partili katıldı.

VAN'DA YÜZLERCE KİŞİ CHP ROZETİ TAKTI

Törende ilk olarak CHP Van İl Başkanı Seracettin Bedirhanoğlu konuştu. Başkan Bedrihanoğlu, "CHP iktidarında tespitlerle uğraşılmayacak, doğrudan çözüm için harekete geçilecek. İlk çözümüz de Sayın Genel Başkanımızın söz verdiği gibi sınır ticareti olacak. Van'ın sorunlarını iyi biliyoruz. Bu sorunlar CHP'nin masasında duruyor. Bu sorunlara ilişkin çözüm yolları da üretiyoruz. Biz bir yandan halkımızı partiye üye yaparken bir yandan da yarın seçim olacakmış gibi yoğun bir şekilde çalışıyoruz. En ücra köylerde bile sandık görevlilerimiz, üyelerimiz olacak. Çünkü üyelik önemlidir. Üye olan partililerimiz kendini partimize daha çok ait hisseder. Van'da üye sayımızı 15 ayda kat be kat arttırdık. Bu seçimde büyük bir titizlikle oylarımızı koruyacağız. Kesinlikle Van'dan da milletvekilleri çıkaracağız. Biz buna hazırız, görüyoruz ki Van da hazır. Partimize katılım sağlayan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum." Dedi.

SALICI: VAN’A DOĞRU DÜZGÜN HİZMET YAPILMAMIŞ!

Bedirhanoğlu'nun ardından söz alan CHP Genel Başkanı Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, vatandaşların oy tercihlerine saygı duyulması gerektiğini belirterek, “Van'a doğru düzgün hizmet yapılmamış. Van iktidara destek vermesine karşın sorunları artmış. Van'ın trafik çilesini gördüm. Çevre yolu sorunu bir türlü çözülmüyor. Sizin sorunlarınızda azalma yok, tam tersine artış var. Van'ın CHP'li büyükşehir belediye başkanları gibi belediye başkanlarına ihtiyacı var. CHP anlayışında yöneticilere ihtiyacı var. Bizim vatandaşın vermiş olduğu oy neyse, hangi partiye ise, o partiye vatandaşın o iradesinin aynen yansıması için, demokrasinin hakim kılındığı bir Türkiye olması gerektiğini düşünüyoruz.”

SALICI: KAYYUM DÖNEMİNDE VAN’IN SORUNLARI AZALMADI

“Kayyumlara filan kredi verecek, alan açacak halimiz yok. Kayyum demek Vanlıya ‘Biz sandığı senin önüne koyduk, partiler adaylarını çıkardı, sen de oyunu verdin ama sen yanlış kişiyi seçtin’ demek. Yani vatandaşın iradesine ve oyuna el koymak demek. Sen kimi seçiyorsan o iktidara gelmiyor mu merkezde? Yani Tayyip Erdoğan kimin oyuyla geldi? Vatandaşın oyuyla geldi. Vatandaşın oyuyla gelen Tayyip Erdoğan seçildiği zaman seçim doğru ama sen Van'da belediye başkanı seçtiğin zaman beyefendi diyor ki 'Olmaz, seçim yanlış, ben buraya kayyum atayacağım.' Kayyum döneminde sizin sorunlarınız azaldı mı? Kayyum belediye başkanı döneminde Van'ın sorunları azalmadı." Diye Konuştu.

“İKTİDARA GELİNCE VAN’DA EKONOMİK YATIRIM HAMLESİ BAŞLATACAĞIZ!”

CHP'li Salıcı, Cumhurbaşkanı Turgut Özal döneminde Van'da sınır ticaretinden kaynaklı zenginleşmenin olduğunu hatırlatarak, "İktidara geldiğimiz zaman Van'da ekonomik yatırım hamlesi başlatacağız. Van önemli bir sınır şehri. Bizim sınırdaki bütün illerimiz için sınır kapılarını açmamız ve sınır ticaretinin güçlenmesini sağlamamız gerekiyor. Rahmetli Özal döneminde Van'da sınır ticaretinden kaynaklı zenginleşme oldu, gelir birikti. Biz iktidara geldiğimizde o dönem yapılanların 10 katı büyüklüğünde bir ekonomik kalkınma hamlesini Van ile buluşturacağız. Beraber zenginleşeceğiz, hakça bölüşeceğiz." Şeklinde Konuştu.

SALICI: CHP OLARAK TÜM BÖLGENİN ÖNÜNE ÜÇÜNCÜ YOLU AÇIYORUZ

İnsanca yaşanan bir Türkiye kurmak için bölgede üçüncü yolu açıyoruz diyen Salıcı, sözlerini şöyle solandırdı: "Size yıllarca şunu söylediler. Dediler ki 'Genel seçim söz konusu olduğunda ya dinine ya diline oy vereceksin' dediler. Biz siyaset için, oy vermek için dinimizden ya da dilimizden birinden feragat etmek zorunda mıyız? Senin dinin benim dinim, senin dilin de bizim dilimiz. Birini diğerine tercih etmek zorunda değiliz. Hem dinimizi hem dilimizi koruyarak, bunun da üstünde şu dünyada insanca yaşayacak bir Türkiye kurmamız lazım. Bunun için CHP olarak tüm bölgenin önüne üçüncü yol açıyoruz. İnancımıza sonuna kadar saygılıyız, inancımız nasılsa. Dilimize, bölgede konuşulan bütün dillere de sonuna kadar saygılıyız. Onlar bizim kültürümüz bizim dilimiz, bizim geçmişimiz. Aynı zamanda geleceğimiz. Sizin yaşadığınız bütün sorunlar geçmişte neyse, o sorunları bir daha yaşamayalım, gelecek kuşaklara bu sorunları aktarmalıyım diye helalleşeceğiz, kucaklaşacağız."

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE