Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan’dan Van Gölü paylaşımı: Bu sadece bir başlangıç!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile Van Gölü'nün sit alanı ilan edilmesinin ardından cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Van Gölü Koruma Eylem Planı ve Uygulama Programı ile ilgili bir paylaşım yaptı. Erdoğan, "Yegâne değerimizin gelecek kuşaklara daha temiz ulaştırılması için atılan bu adım, sadece bir başlangıç" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan’dan Van Gölü paylaşımı: Bu sadece bir başlangıç!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın i Emine Erdoğan, Van Gölü'nün sit alanı ilan edilmesinin gelecek kuşaklara daha temiz ulaştırılması için atılan bir adım olduğunu söyledi.

Emine Erdoğan, Van Gölü'nün sit alanı ilan edilmesinden duyduğu memnuniyeti sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu. Emine Erdoğan, "Başlattığımız "Van Gölü'nü Koruma Eylem Planı ve Uygulama Programı"nın nihayetinde ülkemizin mavi şöleni Van Gölü ve çevresi sit alanı ilan edildi. Yegâne değerimizin gelecek kuşaklara daha temiz ulaştırılması için atılan bu adım, sadece bir başlangıç" ifadelerini kullandı.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Güzel Haber
Güzel Haber - 6 gün Önce

Emine Erdoğan Hanımefendi'ye ve katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz. Bu " başlangıç" güzel oldu. Dileriz artık yereldeki makamlar ve kurumlar da dip çamur temizlikleri, göl yüzey temizlikleri, dere ve kanal temizlikleri, kumsal, sahil ve kıyı temizlikleri, Atık Su Arıtma Tesisleri, Katı Atık Bertaraf Tesisleri, yeşil kuşak ve rekreasyon sahaları, sahil yolları, bisiklet ve yürüyüş yolları, Van Gölü ve Kıyıları Temizlik Ekipleri, göl kıyılarında işgal sonlandırmaları, Van Gölü ve Kıyıları turizm projeleri ile Van Gölü ve çevresi Van'da, Bitlis'te, Gevaş'ta, Çiçekli'de, Edremit'te, İpekyolu'nda, Tuşba'da, Erciş'te, Adilcevaz'da, Ahlat'ta ve kıyı köylerinde tertemiz edilir, ıslah ve ihya edilir. Bu doğal sit alanı, bu ülke zenginliği olan gölümüz ve çevresi hak ettiği güzel duruma kavuşur.