Devlet Su İşleri Van'da personel alımı yapacağını duyurdu! İşte başvuru tarihi ve şartlar

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere Van'da personel alımı yapacağını duyurdu. İşte DSİ Genel Müdürlüğünün personel alım ilanının başvuru tarihi ve şartları...

Devlet Su İşleri Van'da personel alımı yapacağını duyurdu! İşte başvuru tarihi ve şartlar

2022 yılı Devlet Su İşleri DİS yeni ve güncel personel alımı başvuruları kapsamında bu yazımızda 13 şehir ilanına başvuru sürecini ve tüm detayları hazırladık. DSİ yeni personel alımı atamasında mülakat olmayacak. Atamalar KPSS puan sırasına göre gerçekleştirilecek. İşte sürece dair tüm detayların yer aldığı haberimiz ve başvurular.

DSİ Genel Müdürlüğünün Resmi Gazate'de yayımlanan ilanına göre Van ve 13 ile 26 sözleşmeli avukat pozisyonu için alım yapılacağını duyurdu. Resmi Gazete'de yayımlanan 26 tam zamanlı sözleşmeli avukat pozisyona yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın 2020 Yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu puanı esas alınarak yerleştirme yapılacak

Başvuru yapılabilecek iller ve kontenjanlar, Aydın (1), Artvin (3), Erzurum (1), Isparta (1), Kahramanmaraş (2), Kastamonu (2), Kars (3), Mardin/Dargeçit (3), Samsun (1), Sivas (1), Şanlıurfa (3), Trabzon (1), Van (4) olarak belirlendi.

18 Temmuz saat 09.30'da başlayıp, 28 Temmuz saat 23.59'da sona erecek başvurular elektronik ortamda "https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/" internet sitesinden e-Devlet şifresiyle yapılacak. Şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecek. Tercihte sınırlama olmayacak, her aday il sayısı kadar tercih yapabilecek.

Süresi içinde başvuruda bulunan ve gerekli şartları sağlayan adaylar, başvuru süresi bittikten sonra KPSS-P3 puanları esas alınarak en yüksek puandan başlamak üzere sıralamaya tabi tutulacak. İlan edilen pozisyon sayısı kadar asil, pozisyon sayısının 4 katı kadar yedek aday belirlenecek. Belirlenen asil ve yedek aday listesi 3 Ağustos'ta kurumun resmi internet sitesinde "www.dsi.gov.tr/duyurular" ve Kariyer Kapısı "https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/" adresinde ilan edilecek.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE