banner211

Doğalgaz ve elektrik faturaları sayaç okunmadan gelecek

Korona salgını bitene kadar doğalgaz ve elektrik faturaları 2 yıllık ortalama tüketim değerleri alınarak faturalandırılacak.

Doğalgaz ve elektrik faturaları sayaç okunmadan gelecek

Dünya üzerinde biçok ülkenin ekonomisine darbe vuran ve insanları çalışmaktan alıkoyan koronavirüse karşı önlemler alınmaya çalışılıyor.

Türkiye'de de koronavirüse karşı ekonomi alanında mücadele için tedbirler alınmaya devam ediyor.  Şu ana kadar alınan tedbirlerin içinde fatura ödemeleri yer almadı.

Faturaların ertelenmesini bekleyen birçok kişiye doğalgaz ve elektrik faturaları için nisan ayında zam yapılmayacağı açıklanmıştı.Ancak bu önlem yeterli bulunmamıştı.

Hanelere ve iş yerlerine gelen elektrik, doğalgaz ve su faturları için tatmin edici paketler yerine, aracı firmalar kendilerini korumak adına tedbirler alıyor.

SAYAÇ OKUNMADAN ELEKTRİK VE DOĞALGAZ FATURASI GELECEK


Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemlere bir yenisi daha ekleniyor. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), koronavirüs salgınına yönelik önlemler kapsamında elektrik ve doğalgaz faturalarıyla ilgili yeni bir çalışma yapıyor.

Elektrik ve doğalgazda, fatura okumada yeni bir sisteme geçilecek.

Buna göre salgının yayılmasını önlemek için şehiriçi dağıtım şirketi personelinin aylık düzenli fatura okuması yerine son 2 yıllık ortalama tüketim değerleri alınacak.

Bu veriler çerçevesinde fatura oluşturulacak. Salgının ardından gerçek tüketimler ölçülecek.

SALGIN SONRASI GERÇEK DEĞERLER ÖLÇÜLECEK


Salgın önlemlerinin kaldırılmasının ardından gerçek tüketimler ölçülecek. Abonenin gerçek tüketimi, faturalanan tutarın altındaysa iade işlemi söz konusu olacak. Tersi durumda ek ödeme talebinde bulunulacak.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2020, 13:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vicdan, insaf ve empati
Vicdan, insaf ve empati - 1 yıl Önce

Bulduğunuz çözüm bu mu yani? Son iki yılda yaptığınız FAHİŞ ve KORKUNÇ elektrik ve doğalgaz zammını geri alın. Yıl sonuna kadar 2018 fiyatları ile elektrik ve doğalgaz fiyatlandırması yapın. Son iki yılda yüzde ellinin üstünde zam yaptınız. Allah'tan korkar insan. Evine kuru ekmek götüremeyen milyonlarca insan var. İşsiz olan milyonlarca insan var. Bin lira, bin beş yüz lira, iki bin lira gibi oldukça düşük gelirlerle geçinen MİLYONLARCA AİLE var. Bu evlerde yaşayan insanlar, o evlerdeki çocuklar ne yer, ne içer, nasıl yaşar hiç düşündünüz mü? Sadece kâr endeksli bir hayata yuh olsun. Birbirini düşünmeyen insanlar olup çıktık.

Vanda benzin, mazot ve LPG neden pahalı?
Vanda benzin, mazot ve LPG neden pahalı? - 1 yıl Önce

Benzin, mazot ve LPG ucuzladı. Örneğin LPG üç liranın altına inmesi gerekirken Vanda birçok akaryakıt istasyonu hâlâ 3,20, 3,40, 3, 55 TL gibi yüksek fiyatlardan satıyor. Iki veya üç istasyon 2.79' dan satıyor. Yani bir TL ucuzlama olması gerekirken hâlâ pahalı satan, fırsatçı davranan esnaflara ne demeli. Ayıptır, günahtır. İnsaf be insaf. Sonra Van niye bu kadar denetimsiz, onu da anlamış değilim.

Yazıklar olsun
Yazıklar olsun - 1 yıl Önce

Kapalı işyerlerinin batmayacagi kesin vedas çalışıyorlar gibi faturalandirir

Salih
Salih - 1 yıl Önce

Yeni şapa oturduk ikinci virüs darbeside vedaşla aksadan hayırlı olsun

Kkk
Kkk - 1 yıl Önce

Vaski elden yazmaya devam ediyor....