Eş Başkanlar ve Milletvekillerinden yaralı mültecilere ziyaret

HDP Van Milletvekilleri Murat Sarısaç ve Muazzez Orhan ile İpekyolu Belediye Eş başkanları Azim Yacan ve Şehsade Kurt, Özalp İlçesinde dün yaşanan trafik kazasında yaralanan mültecileri tedavi gördükleri hastanede ziyaret etti.

Eş Başkanlar ve Milletvekillerinden yaralı mültecilere ziyaret

Van’ın Özalp İlçesinde dün mültecileri taşıyan minibüs kaza yapmış ve 17 kişi yaşamını yitirirken 50 kişide yaralanmıştı.

HDP Van milletvekilleri Murat Sarısaç, Muazzez Orhan, İpekyolu Belediye Eşbaşkanları Azim Yacan, Şehsade Kurt, HDP il Yöneticisi Hasan Güven, HDP ilçe Eşbaşkanı Öznur Bartın, DBP İlçe Eşbaşkanı Bazi Yiğit ve İpekyolu Belediye Meclis Üyeleri, Van Dursun Odabaşı ile Van Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören yaralıları ziyaret etti. Yaralıların sağlık durumu hakkında yetkililerden bilgi alan HDP heyeti, yaralılarla yakından ilgilendi.

Öte yandan İpekyolu Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğü tarafından kazada yaralanan mülteciler için elbise ve ihtiyaç paketi hazırlandı. İhtiyaç paketinde kadın, erkek ve çocuklar için bedenlerine uygun giysi, ayakkabı ve diğer gereksinimler yer aldı. Ayrıca çocuklar için hazırlanan paketlere oyuncak konuldu.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE

banner269

banner260