banner211

FİTRELER 16 LİRA OLARAK BELİRLENDİ

Van İl Müftüsü Nimetullah Arvas, 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayı ile ilgili tüm hazırlıkları tamamladıklarını söyledi.

FİTRELER 16 LİRA OLARAK BELİRLENDİ

Van İl Müftüsü Nimetullah Arvas, 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayı ile ilgili tüm hazırlıkları tamamladıklarını söyledi.

 

Türkiye Diyanet Vakfı Hizmet binasından basın mensupları ile bir araya gelen İl Müftüsü Arvas; rahmet, bereket ve mağfiret iklimi olan Ramazan ayına bu akşam kılınacak olan ilk teravih namazı ile başlanacağını ifade etti. Bu sene Ramazan ayında “Üzerinde Her Canın Hakkı Var, Bu Ramazan ve Her Zaman” temasının işleneceğini ifade eden Müftü Arvas, bu yıl fitrenin ise asgari olarak 16 TL olarak belirlendiğini kaydetti. Arvas, “27 Mayıs Cumartesi günü tutacağımız ilk oruç ile bu mübarek aya girmiş olacağız. Halkımızın bu mübarek günlerin feyz ve bereketinden yeteri kadar yararlanmalarını temin etmek amacıyla 2017 yılı Ramazan ayında müftülüğümüzce merkez ve diğer ilçelerinde hazırlıklar tamamlandı” dedi.

 

28 kişilik vaaz ve irşat ekibi oluşturduklarını ifade eden Arvas, “Ramazan ayı süresince öğle ve yatsı namazlarından önce 247 vaaz programı, merkezin dışındaki ilçelerde ise toplam 4 bin 32 vaaz programı tertipledik. İlimiz merkez ilçelerinde 748 camide erkek cemaate mukabele okuyacak. İl genelinde toplam bin 274 camide mukabele okunması planlanmıştır. Bayanlara yönelik olarak il geneli ise toplam 664 cami, Kur’an kursu gibi yerlerde mukabele okunması planlanmıştır” diye konuştu.

 

Her ilçede hatimle teravih namazı kılınacağı bilgisini de veren Müftü Arvas, il genelinde 371 camide cemaatin itikafa girmesine izin verildiğini de sözlerine ekledi. Bir soru üzerine Arvas, bu yıl fitre miktarının ise asgari olarak 16 TL olarak belirlendiğini ifade etti. 

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2017, 09:27
YORUM EKLE