banner290

Flaş! AK Partili Turan'dan canlı yayında seçim tarihi açıklaması! 2023 seçim tarihi belli oldu

Son dakika... AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan "Seçim büyük ihtimalle 14 Mayıs'ta olacak. Seçim tarihini Cumhurbaşkanının almasını bekliyoruz. Karar 9-10 Mart tarihlerinde açıklanabilir." dedi.

Flaş! AK Partili Turan'dan canlı yayında seçim tarihi açıklaması! 2023 seçim tarihi belli oldu

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova'nın soruları yanıtlıyor. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın açıklamalarından satır başları;

14 MAYIS TARİHİ

Öncelikle ülkemiz için hayırlı olsun. Cumhurbaşkanımız son grup toplantısında 14 Mayıs'ı işaret etti. Resmi takvim hala 18 Haziran'dır. Bir erken seçim gündemimiz yok. 18 Haziran'da neden yapmayacağız. Ramazan Bayramı, Hac dönemi, mevsimlik işçiler, Kurban Bayramı... Hem ilk turu hem ikinci turu planlamak zorundasınız. Bu hac meselesinin 2 turda da olmadığı 7 Mayıs ve 14 Mayıs var. Biz istiyoruz ki 18 Haziran'a en yakın tarih olan 14 Mayıs var. Seçim büyük ihtimalle 14 Mayıs'ta olacak. Kararın Meclis'ten çıkmasını isterdik. İYİ Parti ve CHP yolu kapattı. Seçim tarihini Cumhurbaşkanının almasını bekliyoruz. Karar 9-10 Mart tarihlerinde açıklanabilir. 

"ERDOĞAN 'ADAY OLAMAZ' DİYEN HUKUK CAHİLİDİR"

Sayın Erdoğan bugüne kadar birçok engelle karşılaşmış bunları aşmış bir lider. YSK sürece ilişkin itiraz konuları varsa bunlar değerlendirilir. Erdoğan, 2018'de yeni sisteme göre ilk kez Cumhurbaşkanı oldu. 'Aday olamaz' diyen hukuk cahilidir. 

SEÇİM TARİHİ HAKKINDA 2010 YILINDAKİ YSK'NIN KARARI 

Mecburum diye anlatmaya çalışıyorum. Dön dolaş aynı konuların tartışılması vahim. Bunlar üzücü şeyler. 2010 yılında YSK'nın bir kararı var. SEÇİM günü esastır diye bir kararı var, neyi tartışıyorsunuz. Seçimin tarihi hangi gün ise 1 yıl hesabı o zaman başlar.

HABER7

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER