banner290

Gökyüzü meraklıları Van’da gözlem etkinliğinde buluşuyor!

Van, yıldızların parlamasına ve ufukların açılmasına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bu sene 4 farklı noktada yapılacak olan gökyüzü gözlem etkinliklerinin ilki Diyarbakır’da sona ererken, sıradaki göğe bakma durağı ise Van oluyor. Etkinliğin ise Edremit Fidanlık Parkında yapılması planlanıyor.

Gökyüzü meraklıları Van’da gözlem etkinliğinde buluşuyor!

ŞEHRİVAN HABER: ORHAN SAĞLAM

Van, gökyüzü meraklılarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. "Göğe Bakma Durağı" sloganıyla ikincisi gerçekleştirilen Diyarbakır Zerzevan Gökyüzü Gözlem Etkinliği sona ererken, ikinci durak olan Van’da ise Fidanlık Parkında yapılması planlanıyor. Van’dan sonra etkinlikler Erzurum ve Antalya’da devam edecek. Etkinliklerde gökyüzü gözleminin yanı sıra atölye faaliyetleri de yürütülüyor.

"Gözlem etkinliği 03-04 Temmuz’da Van’da yapılacak"

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, ilk olarak Bilim ve Teknik dergisinin 1998 yılında başlattığı ve Antalya Saklıkent’te düzenlenen Ulusal Gökyüzü Gözlem Şenliği’ni Anadolu’nun farklı şehirlerine yayıyor. Geçen yıl Diyarbakır’da Zerzervan Gökyüzü Gözlem Etkinliği adıyla gerçekleştirilen program, bu yıl Diyarbakır’ın ardından 3 – 4 Temmuz’da Van’da, 22 – 24 Temmuz’da Erzurum’da ve 18 – 21 Ağustos’ta Antalya’da yapılacak. Van, Gökyüzü Gözlem etkinliği başvurularının devam ederken son başvuru tarihinin ise 17 Haziran 2022 olduğu öğrenildi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2022, 10:22
YORUM EKLE