banner290

Hatuniye Caddesi’nde asfalt serimi başladı! 2 kilometrelik yolda kaldırım ve bisiklet yolu yapılacak

Van Büyükşehir Belediyesi, Hatuniye Mahallesi’nde bulunan 30 metre genişliğindeki alternatif yolda asfalt serimine başladı. Büyükşehir’in kendi işgücüyle yapılan ve geçtiğimiz yıl ham yol ve sanat yapıları tamamlanan yaklaşık 2 kilometrelik yolda, alt temel malzemesi, asfalt serimi, kaldırım ve bisiklet yolu yapılıyor. 

Hatuniye Caddesi’nde asfalt serimi başladı! 2 kilometrelik yolda kaldırım ve bisiklet yolu yapılacak

Van Büyükşehir Belediyesi, Hatuniye Mahallesi’nde bulunan 30 metre genişliğindeki alternatif yolda asfalt serimine başladı. Büyükşehir’in kendi işgücüyle yapılan ve geçtiğimiz yıl ham yol ve sanat yapıları tamamlanan yaklaşık 2 kilometrelik yolda, alt temel malzemesi, asfalt serimi, kaldırım ve bisiklet yolu yapılıyor. Kent trafiğini rahatlatacak alternatif yol çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Hatuniye Caddesi’ndeki çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Hatuniye Yolu’nda asfalt serimi yapılıyor. İpekyolu Caddesinden başlayarak, Kale Yolu Caddesine kadar uzanan yaklaşık 2 kilometrelik yol güzergâhında ham yol, yarma, dolgu, sıkıştırma, drenaj hattı, altyapı çalışmaları tamamlanırken, sezon sonuna kadar asfalt, kaldırım, bisiklet yolu, orta refüj, aydınlatma, ağaçlandırma ve peyzaj çalışmaları yapılarak yol trafiğe açılacak. 

YOLUN TAMAMI BELEDİYENİN İDARİ İŞGÜCÜYLE YAPILIYOR
Projelendirmesinden yapım aşamalarına kadar tamamı Büyükşehir Belediyesinin kendi iş gücü ve öz kaynaklarıyla yapılan, uluslararası standartlara uygun 30 metre genişliğindeki alternatif yol, modern bir görünüme kavuşuyor. Proje kapsamında yaklaşık olarak 2 kilometre sıcak asfalt, 9 bin 171 metrekare kaldırım, 4 kilometre bisiklet yolu, yaklaşık 13 bin metre bordür, 124 adet yol aydınlatma direği, 620 adet kaldırım, 292 bisiklet yolu kenarı ve 175 adet orta refüj olmak üzere bin 87 adet ağaç dikimi ile peyzaj çalışmaları yapılacak. Çalışmaların aralıksız bir şekilde devam ettiği Caddenin sezon sonuna kadar bitirilerek trafiğe açılması planlanıyor.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tebrikler
Tebrikler - 4 ay Önce

Süphan Mahallesinde Edremi t istikametinden İŞGEM civarlarına kadar ham yol olarak kazısı yapılıp öylece bırakılmış olan 30 metre genişlikteki alternatif yolun kalan kazıları ve hazırlıkları bitirilerek tamamlanmasını istirham ediyoruz. Hem bu mahallelerin hem de Van'ın bu yola ihtiyacı var. Yıne bu mevkide yapımı oldukça ağır giden ve ilerlemeyen yeni ÇEVRE YOLUnun da hızlandırılmasını istirham ediyoruz. Kavurma ve Süphan Mahalleri, Köyiçi ve Şabaniye sakinleri bu iki çalışmanın şu dört ayda bitmesini dört gözle bekliyorlar.

Yol Medeniyettir
Yol Medeniyettir - 4 ay Önce

KALE YOLU, İSKELE CADDESİ, ESKİ CEZAEVİ CADDESİ, ŞABANİYE CADDESİ, SUVAROĞLU CADDESİ, TERZİOĞLU CADDESİ VE DOĞU CADDESİNİN geçen yıl yenilenen SIHKE CADDESİ GİBİ ALT YAPI VE ÜST YAPISIYLA PRESTİJ CADDE OLARAK YENİLENİP HİZMETE SOKULMASI VAN'IN ANA ARTERLERİNDEKİ KALİTEYİ, GÜZEL GÖRÜNÜMÜ VE ÇAĞDAŞ STANDARDI ARTTIRACAKTIR.