banner254

İnsan tacirliğinde inanılmaz olay... TIR DORSESİNDE 210 GÖÇMEN YAKALANDI

Van'da polis ekiplerince Erciş ilçesinde şüphe üzerine durdurulan bir tırda arama yapılınca, tırın dorsesinde 210 kaçak göçmen yakalandı. Tırda yapılan incelemede tırın sahte evrak ile ülkeye giriş yaptığı tespit edilirken, tır şoförü gözaltına alındı. 

İnsan tacirliğinde inanılmaz olay... TIR DORSESİNDE 210 GÖÇMEN YAKALANDI

ŞEHRİVAN HABER: MERAL YILDIZ - Van'da polis ekiplerince Erciş ilçesinde şüphe üzerine durdurulan bir tırda arama yapılınca, tırın dorsesinde 210 kaçak göçmen yakalandı. Tırda yapılan incelemede tırın sahte evrak ile ülkeye giriş yaptığı tespit edilirken, tır şoförü gözaltına alındı. 

Van il Emniyet Müdürlüğü tarafından, Van merkez ve ilçelerinde "Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti" yapan şahısların deşifresine
yönelik olarak yapılan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 

Çalışmalar kapsamında il emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekiplerince, Van'ın Erciş İlçesinde şüphe üzerine durdurulan E.K isimli şahsın şoförlüğünü yaptığı 27 plakalı tır dorsesinde; 170 Afganistan, 26 Pakistan, 9 Irak, 4 Bangladeş, 1 Özbekistan uyruklu olmak üzere 210 kaçak göçmen yakalandı.

Yakalanan kaçak göçmenlerin 18'inin çocuk, 11'nin ise kadın olduğu tespit edildi. 

Tırın kapalı kasa dorse kapısının sahte olduğu değerlendirilen Gümrük Mührü ile kapatılmış olduğu ve araç içerisinde yapılan aramada sahte sevk irsaliyesi de ele geçirilerek E.K. isimli şahıs gözaltına alındı. 

Şüpheli şahıs emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek. 

Yakalanan göçmenler ise İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edileceği kaydedildi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2020, 09:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
ERDEM
ERDEM - 8 ay Önce

NE YAKALANMASI BE! VALİSİ KAYMAKAMI RÜTBELİ ASKERİ RÜTBESİZ ASKERİ POLİSİ VS. HEPSİ RÜŞVET ALIP İNSAN TÜCARLIĞI YAPIYOR YANI SINIRDA TERMAL KAMERA İLE KARINCAYI TESPİT EDEBİLİYORLAR 210 İNSANI NASIL OLURDA TESPİT EDEMİYORLAR