banner211

İpekyolu Belediyesi parkları pandemi sonrasına hazırlıyor

Van’ın İpekyolu Belediyesi, parkların bakımını ve çevre düzenleme çalışmalarını yaparak salgın sonrası için hazır hale getiriyor.

İpekyolu Belediyesi parkları pandemi sonrasına hazırlıyor

İpekyolu Belediyesi, tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan korona virüsle mücadele çalışmalarının yanı sıra temel belediyecilik hizmetlerini de sürdürüyor. İpekyolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki tüm parklarda çevre düzenlemesi, tadilat, yenileme, çiçek dikimi ve peyzaj çalışmalarını sürdürüyor. Parkların bakımından sonra çevre düzenleme çalışmaları yapılarak salgın sonrası için hazır hale getiriliyor. Korona virüs tedbirleri kapsamında parkları, oyun ve spor gruplarını kapatan İpekyolu Belediyesi, salgın sonrası için hummalı bir çalışma başlattı. Ekipler, özellikle ailelerin ve çocukların uğrak yeri olan parkları tek tek tarayarak eksiklikleri gideriyor. Parklardaki oyun gruplarının tamirini yapıp, kullanılamaz durumda olanları ise yenileriyle değiştiriyor. Ailelerin ve çocukların güvenli bir ortamda zaman geçirmeleri için gerekli tüm onarımlar yapılıyor. Yıpranan çocuk oyun gruplarını yenileyen ekipler, parklardaki spor aletlerinin de bakımını yapıp bozulanları tamir ediyor.
Yeşil alanların da bakımını yapan ekipler, çimleme çalışmalarının yanı sıra parklara ekilen; hercai, menekşe, bodrum papatyası, Çin karanfili, yıldız çiçeği, zinya çiçeği, saraypatı, kasımpatı, petunya, gazanya, kadife, fesleğen, horoz ibiği, vapur dumanı ve mine çiçekleriyle güzel ve estetik bir hava oluşturuluyor. Aynı zamanda parklardaki mevcut ağaçların bakımı yapılırken, yeni bitkilerin dikimi ve yabancı ot temizliği de sürüyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından parkların bakım ve onarımı tamamladıktan sonra Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne bağlı ekipler de dezenfekte ederek, daha güvenli ve hijyenik hale getiriyor.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
VAN'IMIZA PARK KONUSUNDA BUNLAR YAPILMALI
VAN'IMIZA PARK KONUSUNDA BUNLAR YAPILMALI - 13 ay Önce

● Edremit- Üniversite arasına SAHİL BANDI ve YEŞİL KUŞAK YAPILMASI ● Üç merkez ilçeye MİLLET BAHÇELERİ. ● Her mahallemize YENİ PARKLAR. ● Çarşıdaki parkların yenilenmesi ● Eski parkların elden geçirilmesi. ●TOPRAKKALE Tepesinin mesire yeri, seyir terası ve onlarca dönümlük park yapılması ● Sıhke Gölü ve Ercek Gölü çevresinin ıslahı ve park yapılması. ● Van Kalesi ve çevresinin ıslahı, temizliği ve park yapılması. ● Şamran Kanalının ve çevresinin temizliği, ıslahı, çevresinin park yapılması. L● Akköprü Kanalının iki tarafının göle kadar park yapılmas, kanalın temizliği ve ıslahı. ● TOKİ sitelerinin her birine büyük ve yeni birer park yapılması.

Sayın kaymakamım ilgilenirlerse mutlu oluruz.
Sayın kaymakamım ilgilenirlerse mutlu oluruz. - 13 ay Önce

Sanat Parkı, Dabbağoğlu gibi tahrip olmuş parklar ile Sanat Sokağı için bir şey düşünülüyor mu? Sekiz- on cadde ve sokağımızın prestij cadde ve prestij sokak olarak dizayn edilmesinde fayda var. Yeni yollar, yol genişletmeler, asfaltlamalar, onlarca yeni, güzel park yapımı, kanal ve dere temizlikleri, mahallelere Kapalı Semt Pazar Yerleri ilçemizin ve şehrimizin acil ihtiyaçlarıdır. Sayın kaymakamım bu hizmetlerle ilgili müjde ve çalışma yaparsanız takdir toplayacaktır . Gelişen, deģişen, güzelleşen, yenilenen modern ve bakımlı bir şehrimiz olsun. Selamlar