TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta Esenler Erokspor şaibelerin gölgesinde şampiyon oldu. Serik yönetimi, şampiyonun belirleneceği maç olan Esenler Erokspor maçına U19 takımıyla çıkma kararı alırken Vanspor ise alınan bu kararı protesto ederek Bursaspor maçının 22. dakikasında sahadan çekildi. Vanspor’u şampiyonluktan eden maçı Gelecek Partisi İzmir Milletvekili Mustafa Bilici, Spor Bakanına önergesi vererek konuyu meclis gündemine taşıdı.

VANSPOR’U ŞAMPİYONLUKTAN EDEN MAÇ BAKAN’A SORULDU…

Gelecek Partisi İzmir Milletvekili Mustafa Bilici yaptığı açıklamada; “TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta son hafta maçlarının oynandığı 38. Haftada, lider Esenler Erokspor ve Serik Belediyespor arasında oynanan maçta Serik Belediyespor sahaya U-19 takımıyla çıkmış ve maç 6-0 Erokspor lehine sonuçlanmıştır. Bunun üzerine iki puan farkla ikinci sırada bulunan Vanspor duruma tepki göstererek Bursa maçına çıkmamıştır. Bu durum, kamuoyunda son haftalarda ligde şike yapıldığına dair iddiaları güçlendirmiştir. Bu bilgi ışığında Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşkın Bak tarafından yazılı olarak cevaplandırması için verdiğimiz soru önergesi.” Denildi.

NE OLMUŞTU?

TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta şampiyonun belirleneceği Serik Belediyespor-Esenler Erokspor maçı öncesi skandal kararlar alındı. Serik Belediyespor takımı oyuncuları primlerini alamadıklarını gerekçe göstererek maça çıkmayacaklarını açıkladı. Serik yönetimi ise büyük yankı uyandıran bu karardan sonra Erokspor maçına U19 takımıyla çıkacağını açıkladı. Esenler Erokspor’un son haftalardaki tüm maçlarında hakemler skandal kararlar verirken tartışmalı olan Esenler takımının kollandığı iddiaları ve şike söylentileri futbol dünyasında büyük yankı uyandırdı. Yaşana hadise günün en çok konulan konuları olurken DEM Parti Van Milletvekilleri, Vanspor’un grubundaki şike iddiaları ve Esenler Erokspor’un son maçlarının incelenmesi için Gençlik ve Spor Bakanına soru önergesi vererek konuyu meclis gündemine taşıdı.

TFF’den Vanspor’a puan silme cezası! TFF’den Vanspor’a puan silme cezası!

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - VEYSEL İZGİ