İranlı turistler akın akın Nevruz Bayramı için akın akın Van'a gelmeye devam ediyor!

21 Mart'ta kutlanan Nevruz için Kapıköy Gümrük Kapısından Türkiye'ye geçiş yapan İranlı turistler akın akın Van'a gelmeye devam ediyorlar.

İranlı turistler akın akın Nevruz Bayramı için akın akın Van'a gelmeye devam ediyor!

Van’da kentin sahip olduğu tarihi ve kültürel zenginliklerin tanıtılması, marka değerine katkı sağlanması, yerel piyasanın canlandırılması amacıyla İranlıların Nevruz tatiline denk getirilen 'Shopping Fest' alışveriş günleri düzenleniyor. Nevruz öncesinden Van’ın Kapıköy Gümrük Kapısından kente giriş yapan İranlılar, esnafa can suyu olmaya devam ediyor. Koronavirüs nedeniyle 2 yıl ara verilen 'Shopping Fest' alışveriş festivali için bu yıl tüm çalışmalar tamamlandı. Özelikle yerel piyasanın canlandırılması için 15-29 Mart tarihinde düzenlenecek olan festival için İranlı turistler kente akın etmeye başladı. Daha önce Türkiye’nin çeşitli illerine giden İranlı turistlerin tercihinin bu kez çoğunlukla Van olması dikkat çekti.

“Van güzel bir şehir”
İHA muhabirine konuşan Nika Namazi isimli İranlı turist, 4 gün önce Van’a alışveriş yapmak ve gezmek için geldiklerini belirtti. Van’ın güzel bir şehir olduğunu ve bundan memnuniyet duyduklarını ifade eden Namazi, “Türkiye’yi çok seviyorum. Van da çok güzel ve çok sevdim. Dört gün Van’da kalacağım. Bugün ise son günümüz” dedi.

“Van’ın insanları çok güzel”
Şehna isimli bir diğer turist ise Van’ın güzel ve alışverişe de uygun bir şehir olduğunu belirterek, “İstanbul bize uzak, ama Van yakın ve çok uygun. Baktığımız ürünlerin fiyatı uygundur. İran’dan arkadaşlarımın hepsi buraya gelmek ister. Van’ın insanları da çok güzel. Diğer taraftan alışveriş merkezleri de çok iyi” diye konuştu.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Siz ne dersiniz?
Siz ne dersiniz? - 5 ay Önce

TEMİZLİK, TEMİZLİK, TEMİZLİK...ŞEHRİN HER ADIMINDA TEMİZLİK...ÇARŞILARDA TEMİZLİK...CADDELERDE TEMİZLİK...SOKAKLARDA TEMİZLİK...MAHALLELERDE TEMİZLİK...MAHALLE ARALARINDA TEMİZLİK...PARKLARDA TEMİZLİK...İNSANLARIN DOLAŞTIĞI, UĞRADIĞI, GÖRDÜĞÜ HER YERDE TEMİZLİK...KIYILARDA TEMİZLİK...SAHİLLERDE TEMİZLİK...KALE VE DÖRT TARAFINDA TEMİZLİK...SEHRİN GİRİŞLERİNDE TEMİZLİK...KALDIRIMLARDA TEMİZLİK...REFÜJLERDE TEMİZLİK...KANALLARDA TEMİZLİK...DERELERDE TEMİZLİK...TOKİLERDE TEMİZLİK...ŞEHRİN YAKIN- UZAK HER NOKTASINDA TEMİZLİK...BU KAPSAMLI TEMİZLİK NE KADAR ZAMANDA BİTİRİLEBİLİR? CEVAP : İKİ AYDA...KAÇ PERSONEL GEREKLİ? CEVAP: EN AZ 500 PERSONEL VE ONLARCA ARAÇ... AYRICA SÜPÜRME VE YIKAMA ARAÇLARI... İŞTE O ZAMAN ALTI AYLIK ÇAMUR, ÇAKIL, TOPRAK, ÇÖP, İZMARİT, HER TÜRLÜ ATIK TEMİZLENEBİLİR VE VANIMIZ ANCAK O ZAMAN TERTEMİZ VE PIRIL PIRIL OLUR. KURUMLARA, VATANDAŞLARA, ESNAFLARA, HANELERE, HERKESE SORUMLULUK DÜŞÜYOR.