banner254

İSTANBUL'DA GEVAŞ RÜZGARI

İstanbul Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu tarafından Van’ın Gevaş ilçesinde yaptırılan yeni belediye binası için Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan'ın katılımı teşekkür yemeği verildi.

İSTANBUL'DA GEVAŞ RÜZGARI

İstanbul Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu tarafından Van’ın Gevaş ilçesinde yaptırılan yeni belediye binası için Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan'ın katılımı teşekkür yemeği verildi.


Esenyurt Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen “Esenyurt-Gevaş Kardeşlik Buluşması” programına Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan, Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Yunus Balta, Esenyurt Belediyesi meclis üyeleri, Gevaş Belediyesi meclis üyeleri, mahalle muhtarları, STK temsilcileri, Van kanaat önderleri ve Esenyurt'ta ikamet eden yüzlerce Gevaşlı katıldı. Açılış konuşmasını yapan Esenyurt Belediyesi Meclis Üyesi Abdurrahman Teymur, yaptığı destekten dolayı Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu'na teşekkür etti. Teymur, ayrıca Esenyurt'a bulunan Gevaş derneklerinin bir çatı altında toplamak amacıyla Başkan Kadıoğlu'ndan bir arsa talebinde bulundu.


Gevaş'a yaptığı belediye binası ve ilçeye verdiği destekten dolayı Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu'na teşekkür eden Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan ise, “Ben Sayın Necmi Kadıoğlu'nu çok eski tanırım. Bizlere bu zamana kadar birçok yardımları olmuştur. 1974 yılında yapılan hizmet binamız vardı, ama artık kullanılacak durumda değildi. Necmi Başkanım hiç tereddüt etmeden projeyi üstlendi ve 4 aylık bir inşaat süresinde binamızı tekrardan bize kazandırdı. Zor anımızda bize yardım elini uzatan, kardeş belediyecilik diyoruz ama kardeşliğin de bir büyüklüğü küçüklüğü vardır. Siz bizim ağabeyimizsiniz. Sayın Kadıoğlu sizlere en derin duygularımla tüm Vanlılar ve Gevaşlılar adına tekrardan yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Van'ın Gevaş ilçesinden gelenlere ‘hoş geldiniz’ diyen Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, “İmkânımız keşke fazla olsa da Gevaş'a çok daha fazla yardım yapabilsek. Ama bizler yine de elimizden gelen hizmeti, yardımı yapmaya çalışıyoruz. İnşallah bundan sonrada elimizden ne geliyorsa yapacağız” ifadelerini kullandı.


Konuşmasında Türkiye üzerinde oynanan oyunlara değinen Başkan Kadıoğlu, “Bildiğiniz üzere ülkemiz üzerinde çok büyük oyunlar oynanıyor. Bakın şu an Musul'dayız ve operasyonlarımıza devam ediyoruz. ‘Türkiye Musul'a gelmesin’ diyorlar. Şu an Musul'da zaten 52 tane devlet var. Ama bunlar bizim gelmemizi istemiyorlar. Bizim Türkmen kardeşlerimiz oradalar ve şu an zulüm görüyorlar. Bizler nasıl bu duruma göz yumarız. Peki, soruyorum 10 bin kilometre uzaklıktaki Amerika'nın, Yeni Zelanda'nın Musul'da ne işi var? Atalarımızın verdiği kaynakları alıp götürmek ve kendi topraklarında kullanıp daha zengin ve daha güçlü olmak için yapıyorlar. Ama bu millet artık uyandı. Bu millet 15 Temmuz günü nasıl Amerikan, İngiliz casuslarına dur dediyse, tankların tüfeklerin altına yattıysa, Hz. Muhammed (S.A.V)'in ümmeti için 15 Temmuz gecesi olduğu gibi yine bir araya gelip dimdik ayakta durmalı, birlik beraberlik ve kardeşlik içinde olmalıyız” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan ve ilçe dernek başkanları tarafından Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu'na plaket ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2016, 14:48
YORUM EKLE