banner290

İYİ Parti Van il Başkanı Selim Özgökçe: Van'daki yoksul halk, Halk Ekmeksiz bırakılmamalı!

İYİ parti Van il Başkanı Selim Özgökçe, geçtiğimiz günlerde satışı durdurulan halk ekmek konusunda açıklamalarda bulunarak, ekmek satışlarının yeniden başlaması gerektiğini belirtti. Ekonomik olarak zor durumdan geçen halkın ekmeksiz bırakılmaması gerektiğini ifade eden Başkan Özgökçe, “Yoksul halk, halk ekmeksiz bırakılmamalı” dedi.

İYİ Parti Van il Başkanı Selim Özgökçe: Van'daki yoksul halk, Halk Ekmeksiz bırakılmamalı!

Geçtiğimiz günlerde Van’ın İpekyolu, Tuşba ve Edremit Belediyelerinden yapılan açıklamada, üç belediye ile yüklenici firma arasında fiyat konusunda uzlaşılamaması nedeniyle halk ekmek satışının durdurulması kararı alındığı belirtildi. Konuyla ilgili konuşan İYİ Parti Van İl Başkanı Selim Özgökçe, ekmek satışlarına kalındığı yerden devam edilmesi gerektiğini ifade etti. Van halkının çoğunluğunun açlık sınırı altında yaşadığını hatırlatan Başkan Özgökçe, satışların durdurulmasının utanç verici olduğunu söyledi. Yapılan davranışı Van halkına saygısızlık olarak nitelendiren Başkan Özgökçe, “Van halkının yüzdelik kısmının çoğunluğu açlık sınırının altında yaşarken belediyelerin ve yüklenici firmanın kar imajlarını düşünmesi Van halkına çok büyük haksızlıktır. Belediyelerin halk ekmek yoluyla vatandaşlara ucuz ve sağlıklı ekmek sunması onların başlıca görevlerindendir. Van’ımız çok büyük hizmetleri hak ediyor. Ancak çok büyük eksikleri vardır. Eksikleri tamamlamak yerine vatandaşa sunulan halk ekmek hizmetini sonlandırmak şahsımca utanç verici bir durumdur.” İfadelerini kullandı.

HALK EKMEK SATIŞLARINA DEVAM EDİLMELİ!

Halk ekmek satışlarına kaldığı yerden devam edilmesi gerektiğini belirten Başkan Özgökçe, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Belediyeler vatandaşa halk ekmek hizmetini çok görmemeli. Yüklenici firmanın ve belediyelerin bir an önce uzlaşması gerekiyor. Doğru dürüst fabrikanın olmadığı bir kentte ekmek başına düşen 70 kuruşluk bir indirimi çok görmemek gerekiyor. Zaten Van halkı işsizlikle, enflasyonla, yoksullukla boğuşurken gündemimizin halk ekmek satışının durdurulması olmamalıydı. Bizim görevimiz halkımızın sesi olmak. Bu nedenle kıymetli yöneticilerimizden ricamız bu konuyla ilgilenmeleri ve bu sorunu çözüme kavuşturmalarıdır. Biz halkımızın sesi olmaya devam edeceğiz.” dedi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
vanlı
vanlı - 2 hafta Önce

RANTÇILARIN BAŞI BELEDİYELERDİR

vanlı VATANDAŞ
vanlı VATANDAŞ - 2 hafta Önce

FIRINCILARIN DA CANINA MİNET HEYER YÜZDE 50 İNDİRİM YAPILIRSA YAPILSAYDI HALK EKMEK TE HALK EKMEK OLURDU FIRSATCI FIRINCILARDA KOL GEZMEZDİ SOSYAL BELEDİYECİLİK OLURDU İSTANBUL GİBİ OLURDU İKİSİDE AYNI OYUNCULAR KİMSEYE MASAL ANLATMASINLAR