banner272

KAPIKÖY AK PARTİ MKYK’SINA TAŞINDI! BAYRAM SONRASI AÇILIYOR...

Uzun süredir kapalı olan Kapıköy ile ilgili talep Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da olduğu toplantıda dile getirildi. İlgili görüşmeler yapıldı, Kapıköy’ün açılması için girişimler başladı.

KAPIKÖY AK PARTİ MKYK’SINA TAŞINDI! BAYRAM SONRASI AÇILIYOR...

ŞEHRİVAN ÖZEL: YUNUS EMRE AYKAÇ - Uzun süredir kapalı olan Kapıköy ile ilgili talep Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da olduğu toplantıda dile getirildi. İlgili görüşmeler yapıldı, Kapıköy’ün açılması için girişimler başladı.

Bir yıl gibi bir süredir kapalı olan Kapıköy’ün durumu Van’daki ekonomik sıkıntıları katlamaya devam ederken, kapının açılması için girişimler sürüyor. Koronavirüsün ülkede ilk görüldüğü zamanlarda kapatılan, ardından birçok sınır kapısı açılmasına rağmen kapalı kalan birkaç kapıdan birisi olan Kapıköy için son girişim son olağan kurulda AK Parti MKYK’sına dahil olan Burhan Kayatürk, Fatih Çiftci ve Zahir Soğanda tarafından yapıldı.

Şehrivan Gazetesi’nin edindiği bilgiye göre AK Parti MKYK’sında yer alan Burhan Kayatürk ile yine MKYK’nın farklı kademelerinde görev verilen Fatih Çiftci ve Zahir Soğanda, Kapıköy’ün bugün gerçekleştirilen toplantısında Kapıköy’ü gündeme taşıdı. Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Kayatürk, Çiftci ve Soğanda’nın konuyu Cumhurbaşkanı’na aktardığı öğrenildi. İlgili bakanlarında bulunduğu toplantıda Kapıköy’ün açılma talebini ileten Kayatürk’ün bu talebinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuyla ilgili özel kalem müdürü Hasan Doğan’a talimat verdiği, Doğan’ın da konuyu Sağlık Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı gibi kurumlarla görüştüğü bilgisi edinildi. Kayatürk, Çiftci ve Soğanda’nın konuyu MKYK sonrasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile de görüştüğü ve kapının açılması anlamında Erdoğan’ın da talimatıyla olumlu haberler aldığı bilgisine ulaşıldı. Kulis kaynakları Erdoğan’ın da kapının açılmasına onay verdiği ve bayram sonrası 17 Mayıs tarihinden sonra Kapıköy’ün açılması yönünde çalışmalar olacağını ifade etti.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2021, 23:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 5 ay Önce

Açsınlar bir zahmet

Mustafa
Mustafa - 5 ay Önce

Hey MasAllah ne duyarlı vekilerimiz var Allah nazar dan korusun pandemi uykusundan yeni uyanmış lar zaten İran açık günde binlerce İran lı turist gelip gidiyor onlarca uçak İran uçuyor ama Batı’ya Doğu yok orda bahane var pandemi çifte standart vatandaş a siyasi bir ceza yazık lar olsun bizi yönetenler utansın Türkiye de tek kapalı kapısı na sahipiz

banner269

banner260