banner211

Markette okey oynarken yakalandılar, 4 bin 704 lira ceza yediler

Van'da güvenlik güçleri tarafından bir markete yapılan baskında okey ve tavla oynayan 12 kişiye sosyal mesafeye uymadıkları gerekçesiyle 4 bin 704 lira idari para cezası kesildi.

Markette okey oynarken yakalandılar, 4 bin 704 lira ceza yediler

Çaldıran ilçesine bağlı Beydoğan Mahallesi'nde güvenlik güçleri tarafından icra edilen önleyici kolluk faaliyeti esnasında İ.K. isimli şahsın marketinde kalabalık bir grubun olduğu tespit edildi. Güvenlik güçlerinin içeride yaptığı aramada okey ve tavla masalarının bulunduğu ve şahısların bu masalarda oyun oynadıkları görüldü. Korona virüs ile mücadele kapsamında sosyal mesafe kuralına uymayan Z.K., A.T., Y.A., Z.Y., A.Y., İ.K., C.A., A.M.A., M.A., Y.T., T.A. ve Z.A. isimli şahıslara 5326 Sayılı Kanun'un 32'nci maddesine muhalefetten kişi başı 392 TL olmak üzere toplam 4 bin 704 TL idari para cezası kesildi.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Duyarlı olun.
Duyarlı olun. - 1 yıl Önce

Hiç acımayın. Bu tarz sorumsuzluklar virüsü yaygınlaştırmış, hepimizi riske atar, sağlık sistemi kilitlenir, bu süreç aylar boyu devam eder. Herkes maddi manevi kaybeder. Bir ay evinizde kalın. Ailenizle zaman geçirin. Kitap okuyun, müzik dinleyin, belgesel izleyin, ailenizle kaliteli zaman geçirin.

vanlı
vanlı - 1 yıl Önce

bu devletin suçu neden millete para cezası veriyorsunuz ki millet zaten aclıktan ölüyor nerde 350 tl verecekler milleti çok düşünüyorsanız sokağa çıkma yasağı çıkarın tabi ceza işide devlete yarıyor