banner290

Meteoroloji'den Van için sağanak yağış uyarısı!

Bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması tahmin ediliyor. Yağışların Bitlis ve Van’ın kuzeyinde gece saatlerine kadar aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

Meteoroloji'den Van için sağanak yağış uyarısı!

Van Gölü Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan, öğle saatlerinde kuzeybatıdan 2 ila 4, yer yer 5 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,75 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

İl merkezleri için günün beklenen en yüksek sıcaklıklarının Van 26, Bitlis 27, Muş 29 ve Hakkari’de 28 derece olması beklenmektedir.

Yurt genelinde yaşanan sağanak yağışlar devam ederken Meteorolojiden 37 kent için "sarı" kodlu uyarı geldi.

Haziran ayıyla birlikte sıcak ve güneşli günler beklerken Meteorolojiden peş peşe yağmurlu havalar için uyarılar geliyor.

37 ile sarı kod

Son yapılan uyarıya göre bugün 37 kentte gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Yetkililer ise, ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyardı.

Sarı kodla uyarılan iller ise şu şekilde:

Adana, Afyonkarahisar, Amasya, Ankara, Ardahan, Balıkesir, Bartın, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Düzce, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gümüşhane, İstanbul, Karabük, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Sinop, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Yalova, Zonguldak.

ENSONHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yağmura hasretiz
Yağmura hasretiz - 4 ay Önce

Yağmur bir afet değildir, berekettir, rahmettir. Onu afete dönüştüren insanların tedbirsizliği, ihmali, hazırlıksızlığı, alt yapı ve üst yapısıyla plansızlığı ve vaktinde müdahale etmeyişidir. Doğal hadiseler olan yağmurlar, kar ve dolu yağışları tabiatın birer döngüsüdür. İnsanoğlu yerleşim alanlarını, yapılarını, onların yer ve konumlarını, alt yapılarını, üst yapılarını ona göre planlayıp yaparsa zarar en aza iner, fayda maksimuma çıkar.