Meteoroloji, Van'ın o ilçeleri için kuvvetli yağış uyarısında bulundu!

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgilere göre; Yağışların Muş, Bitlis ve Van illerinin güney ilçeleri ile Hakkari ilinde kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Meteoroloji, Van'ın o ilçeleri için kuvvetli yağış uyarısında bulundu!

Bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması beklenmektedir. Yağışların Muş, Bitlis, Van illerinin güney ilçeleri ile Hakkari ilinde zaman zaman kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri altında seyredeceği beklenmektedir. Rüzgârın batılı ve güneyli yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette, yer yer kuvvetli eseceği, Van Gölü’nde ise doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde esmesi tahmin edilmektedir.

Ayrıca Bitlis, Hakkari ve Van çevrelerinde meydana gelmesi beklenen yer yer hamleli kuvvetli rüzgara karşı ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, çığ riski, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2022, 10:51
YORUM EKLE