banner211

Nişan töreninde 6 kişi koronavirüse yakalandı, köy karantina altına alındı

Artan vakalarla ikinci dalga paniği yaşanan Diyarbakır'a bağlı Bismil ilçesi Başhan köyü muhtarı Şirin Avcı, kızının nişanına katılmak için gittiği Batman'da koronavirüse yakalandı. Filyasyon çalışmaları sonucu düğüne katılan 6 kişide daha virüs tespit edilince köy karantinaya alındı.

Nişan töreninde 6 kişi koronavirüse yakalandı, köy karantina altına alındı

Diyarbakır'ın Bismil ilçesine bağlı Başhan köyünde Avcı ailesi, kızlarının nişanı için Batman'a gitti. Dönüşte aileden 4 kişi ile 2 akrabada korona virüs çıkması sonucu köy karantinaya alındı.

6 KİŞİDE DAHA KORONAVİRÜS ÇIKTI
Bismil'e bağlı 120 haneli bin nüfuslu Başhan köyünün muhtarı Şirin Avcı, kızının nişanına katılmak için ailesi ile birlikte Batman'a gitti. Dönüşte ailesinden 4 kişi ile 2 akrabası yüksek ateş ve öksürük şikayeti ile hastaneye kaldırıldı. 6 kişide koronavirüs çıkması üzerine köy karantinaya alındı.

Bismil İlçe Hıfzıssıhha Kurulundan yapılan açıklamada, Başhan köyünün salgının kontrol altına alınması için 14 gün süreyle karantinaya alındığı duyuruldu. Açıklamada, istisnai durumlar dışında sokağa çıkılmamasına, gerekli tüm tedbirlerin uygulanmasına karar verildiği bildirildi.

FİLYASYON ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Jandarma ekipleri, köyün etrafında geniş güvenlik önlemleri alırken, filyasyon ekiplerinin köydeki çalışmalarının sürdüğü öğrenildi. Köy sakinlerinin ihtiyaçlarının Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından karşılanacağı öğrenilirken, ilçede karantinaya alınan köy sayısı da 3'e yükseldi.

SON DAKİKA

YORUM EKLE

banner246