banner290

Otomobil alacaklar dikkat! Elinizi çabuk tutun, 2. el hareketlendi!

Sıfır araçlarda yaşanan arz sorunu ve fiyat artışları ikinci el pazarını hareketlendirdi. Ramazan Bayramı ve yaz tatiline hazırlanan kiralama şirketleri de sıfır araç bulamadığı için ikinci ele yönelince, son 10 günde fiyatlar yükselişe geçti.

Otomobil alacaklar dikkat! Elinizi çabuk tutun, 2. el hareketlendi!

Rusya-Ukrayna savaşından ağır darbe alan otomotiv sektöründe, üretim, ihracat ve iç pazar satışlarında kayıp artarken, ikinci el otomobil piyasası ise canlandı. Sıfır kilometre araç piyasasında yaşanan arz sorunu ve fiyat artışlarıyla hareketlenen ikinci el otomobil pazarında, satışlar nisanda hızlandı.

OCAKTAN BU YANA ARTIŞ YÜZDE 10'U BULDU

Ramazan Bayramı ve yaz tatiline hazırlanan kiralama şirketlerinin, sıfır araç bulamadığı için ikinci ele yönelmesiyle özellikle geçen hafta piyasanın hareketlendiğini belirten sektör temsilcileri, yatırım amaçlı alımların da sürdüğüne dikkat çekti. Artan talep paralelinde ikinci el otomobil fiyatları, son 10 günde yüzde 2’ye yakın zamlandı. Son yapılan zamlarla birlikte ocak ayından bu yana ikinci el otomobilde artış yüzde 10'u buldu. (Dünya)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Baber
Baber - 1 ay Önce

MaşAllah çok ucuzdu ya biraz daha zam gelsin 50 bin liralık araç olmuş 250 bin batsın 400 bin olsun zaten alamayan yine alamayacak