banner290

Otomobil devleri Tofaş ve Ford duyurdu: Bursa'daki fabrikasında üretimi durdurdu!

Tofaş ve Ford, KAP'a yaptıkları açıklamada üretime ara vereceklerini bildirdi. Tofaş yıllık izin ve planlı bakım kapsamında Ağustos'ta iki hafta süreyle üretimi durduracak. Ford yıllık izin kapsamında Ağustos ayı içinde üretime ara verecek.

Otomobil devleri Tofaş ve Ford duyurdu: Bursa'daki fabrikasında üretimi durdurdu!

Türkiye’de Egea, Doblo ve Fiorino modellerini üreten Tofaş, Bursa tesislerinde 8-21 Ağustos tarihleri arasında planlı izin kullanımı ve planlı bakım, onarım çalışmaları nedeniyle üretim molası vereceğini duyurdu.

Tofaş tarafından KAP’a yapılan açıklamada şöyle denildi:

''Şirketimiz Bursa fabrikasında 08.08.2022 – 21.08.2022 tarihleri arasında planlı izin kullanımı; üretim hatlarında yapılacak planlı bakım-onarım çalışmaları sebebiyle üretime geçici olarak ara verilecektir. Bahse konu dönemde çalışanlarımız yıllık izin hak edişlerini kullanacak olup; fabrikamızda nöbetçi personel ile sadece bakım ve revizyon çalışmaları gerçekleştirilecektir.''

Ford otomotiv, yıllık izin dolayısıyla fabrikalarında üretime belli tarihler arasında ara verecek. Halen 20 milyar liralık elektrikli araç yatırımı sürecinde olan Ford Otosan da senelik izin kullandırılması nedeniyle fabrikalarında üretime belli tarihler arasında ara verecek. Ford Türkiye fabrikalarındaki tatil takviminin, modellere ayrılmış özel hatlara göre belirlendiği dikkat çekti.

KAP (Kamuoyu Aydınlatma Platformu) açıklamasında Ford tatil takvimi konusunda şu bilgiler verildi: ''Fabrikalarımızda aşağıda belirtilen tarihler arasında üretime ara verilecektir. Bu dönem zarfında fabrikalarımızda periyodik bakım çalışmaları gerçekleştirilecektir. Yeniköy fabrikamızda ayrıca yeni yatırımlarımız için üretim hatlarımızın hazırlanma çalışmaları gerçekleştirilecektir.''

Gölcük Transit Hattı: 1-15 Ağustos

Gölcük Custom Hattı: 1-12 Ağustos

Yeniköy Fabrikası: 1-25 Ağustos

Eskişehir Fabrikaları: 1-15 Ağustos

Ford ve TOFAŞ üretim molası verirken, Toyota Adapazarı ve Oyak Renault gibi diğer üreticilerin de bu listeye eklenmesi bekleniyor.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE