Özalp doğalgaza kavuşuyor! Tarih belli oldu

Ak Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, Ak Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Özalp İlçe Kaymakamı Muhammed Emin Nasır ve Ak Parti Özalp İlçe Başkanı Ercan Ağar, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmezle görüşerek Özalp’ın Doğalgaza kavuşması için taleplerini ilettiler.

Özalp doğalgaza kavuşuyor! Tarih belli oldu

Ak Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, Ak Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Özalp İlçe Kaymakamı Muhammed Emin Nasır ve Ak Parti Özalp İlçe Başkanı Ercan Ağar, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmezle görüşerek Özalp ilçesinin 2022 yılında Özalp’ın Doğalgaza kavuşması için taleplerini ilettiler.

YER TESPİTİ YAPILDI

Yapılan görüşmeler sonucunda Özap’a doğalgaz enerjisinin entegre edilmesi için 2022 yatırım programına alındı. Özalp’ın doğalgaz problemi yılsonuna kadar çözülüp ilçeye doğalgaz verilecek. Ak Parti Özalp İlçe Başkanı Ercan Ağar, müjdeyi sosyal medya hesabından duyurdu. Ağar yaptığı paylaşımda, “İl başkanımız Kayhan Türkmenoğlu Milletvekilimiz ve Özalp İlçe Kaymakamımız Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanımızdan İlçemizin Doğalgaza kavuşması için talebimizi ilettik. Bakanlığımızda İl Başkanımız ve Milletvekillerimizle yapmış olduğumuz girişimlerin sonucunda, bugün yer tespiti için görüşmeler sağladık. 2022 yatırım programına alınan doğalgaz problemimiz yılsonuna kadar çözülüp, Özalpımız doğalgaza kavuşacaktır.”Dedi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2022, 11:43
YORUM EKLE