banner211

Seyyar satıcılardan zabıtaya saldırı!

Van’da seyyar satıcılarla ilgili denetim yapan Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri saldırıya uğradı. Seyyar satıcıların taşlı saldırısında 2 zabıta memuru hafif şekilde yaralanırken, zabıta araçlarının camları kırıldı.

Seyyar satıcılardan zabıtaya saldırı!

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, kentteki seyyar satıcıların kaldırım ve park işgaline karşı faaliyetlerini yürütmeye devam ediyor. Vatandaşlardan gelen yoğun şikâyet üzerine sorumluluk alanı olan ana arterler başta olmak üzere ara sokaklarda da kent estetiğini ve huzurunu bozan seyyar satıcılara müdahalede bulunan zabıta ekipleri, denetimler sırasında bir grup seyyar satıcı tarafından taşlı saldırıya uğradı. Saldırıda 2 zabıta memuru hafif şekilde yaralanırken, bazı zabıta araçlarında ise hasar oluştu.


Saldırıya rağmen ilk günkü aşkla görevlerinin başında olduklarını belirten Zabıta Daire Başkanı Osman Sevinç, kentte seyyar satıcı kültürünü bertaraf edene kadar çalışmalarını aralıksız sürdüreceklerini söyledi.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
rasim
rasim - 2 yıl Önce

hadi sıkıyorsa beşyolda doğuş market ve zırhlı oğlu arasındaki seyyarları kaldırın.
zor değil mi.

Bu şehre temizlik, düzen, ilgi, alaka, hizmet, yatırım ve vizyon projeler lazım.
Bu şehre temizlik, düzen, ilgi, alaka, hizmet, yatırım ve vizyon projeler lazım. - 2 yıl Önce

Çarşıda yol kenarında kökü saçan balık satıcıları şehrin görüntüsünü bozuyor, trafiği tıkıyor, yol ve kaldırımları daraltıyor. İnsanlar balık yıkayan ve satan, etrafı ıslatıp kirleten bu satıcılar işyerlerinde satış yapmalı. Kimse bu tip yerlerden balık almamalı. Belediye de çarşının ana caddelerinde, ara sokaklarında, arka sokaklarında, park ve kaldırımlarda satış yapan, ürünlerini teşhir eden hiçbir esnafa da, hiçbir seyyar satıcıya da, hiçbir manav, fırın , çaycı, sigaracı, mısırcı, sebzeci, market vb. kişilere de fırsat vermemeli. Bunu yapmayan/yapamayan belediye işini yapmıyor demektir. Çarşılarımız, ana caddelerimiz, ara sokaklarımız, parklarımız, kaldırımlarımız Allah'a emanet. Şehir düzensiz, denetimsiz ve kirli. Bir şehri bilip tanımak istiyorsanız orada gezip yürüyün. O zaman neyin, nelerin eksik olduğunu daha net göreceksiniz. Malatya, Elazığ, Trabzon gibi Van'la yakın nüfusa sahip şehirlere bakın, bir de Van'a bakın. Ö zaman şehrimizde ne kadar çok şeyin eksik olduğu görülür.