banner278

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli aşı için yeni tarih verdi

Son dakika: Daha önceki açıklamalarında yerli aşının nisan ayında kullanıma hazır hale geleceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün konuyla ilgili yaptığı son değerlendirmede "Yerli aşıyla da şu an üniversitelerimiz, bazı ilaç firmalarımız yoğun bir çalışmanın içindeler. Onların bana verdikleri söze dayanarak konuşuyorum eylül-ekim gibi onların da üretime geçeceğine inanıyorum." dedi.

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli aşı için yeni tarih verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma namazını Üsküdar'da bulunan Hz. Ali Camii'nde cuma namazını kıldı. Erdoğan namazın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, kovid-19 aşılarıyla ilgili olarak, "Aşı tedariğinde herhangi bir sıkıntı yaşayacağımızı kabul etmiyorum. Şu anda zaten elimizde aşı var. Rusya'ya yaptığımız görüşmeleri yaptık Sputnik aşısı geliyor gelecek." dedi.

Daha önceki açıklamalarında yerli aşı için nisan ayını işaret eden Erdoğan, bugün yaptığı değerlendirmede ise eylül-ekim ayında üretime geçmesini beklediğini söyledi.

SON DAKİKA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahoni
Mahoni - 8 ay Önce

Reis bey sarayında aşı laboratuvarı kurmuş aşıyı bir yıldır çıktı çıkacak bekliyoruz bu güzelim ülkede bilim adamları yokmu

Mahoni
Mahoni - 8 ay Önce

Yarın aşılamaya başlarsınız reis bey bir yıldır çıktı çıkacak