banner211

Son dakika: Elektrik faturalarıyla ilgili vatandaşı sevindirecek gelişme! 3 ay rahat nefes alacağız

Son dakika: Elektrik fiyatlarına önümüzdeki 3 ay zam yapılmayacak. Ayrıca sanayi ve elektrik üretiminde kullanılan doğal gaz fiyatlarına indirim yapıldı.

Son dakika: Elektrik faturalarıyla ilgili vatandaşı sevindirecek gelişme! 3 ay rahat nefes alacağız

Elektrik faturalarıyla ilgili vatandaşı sevindirecek bir haber geldi. Buna göre elektrik fiyatlarına 3 ay zam yapılmayacak.

DOĞAL GAZ İNDİRİMİ KONUTU KAPSAMIYOR
BOTAŞ ise sanayi ve elektrik üretiminde kullanılan doğal gaz fiyatında yüzde 9,7 ile 12,5 arasında indirim yaptı. İndirim konutta kullanılan doğal gaz fiyatları için geçerli olmayacak.

"ÜRETİM VE İSTİHDAMA POZİTİF YANSIYACAK"
Konuyla ilgili sosyal medyadan açıklama yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "BOTAŞ'tan sanayicimizin kullandığı doğal gaza indirim hayırlı olsun. Yeni normalde sanayimizin çarkları daha hızlı dönecek, ekonomik toparlanmamız hız kazanacak. Doğal gaz maliyetlerindeki %9,7 ila %12,5 arası düşüş, üretim ve istihdama pozitif yansıyacak" ifadelerini kullandı.

SON DAKİKA

YORUM EKLE
YORUMLAR
f s
f s - 10 ay Önce

LANET OLSUN HERGUN ZAM ZAM

EPDK vatandaşı koru
EPDK vatandaşı koru - 10 ay Önce

Anlaşılıyor ki üç ay sonra zam gelecek. Yani uzun ve soğuk kış akşamlarında ve gecelerinde
aylarca elektrik tedarikçilerine yine bol faturalar ödeyeceğiz. Şimdilik üç ay zam yok haberinden bunu anlıyorum. Dogalgaz, su ve elektrik faturaları ile yüzde 18'lik özel tüketim vergisi ilaveli olan cep faturaları birleştiğinde biz vatandaşlar çok büyük paralar ödüyoruz.

VASKİ,  VATANDAŞI KORUSUN İSTİYORUZ.
VASKİ, VATANDAŞI KORUSUN İSTİYORUZ. - 10 ay Önce

Bu pandemi sürecinde tüm vatandaşların gelirleri azalmışken, birçok insan işini kaybetmişken, turizm sektörü durmuşken ve ona bağlı olarak piyasadaki birçok sektör sönmüşken 01 Haziran 2020'den sonra VASKİ'nin hanelerin su tüketim fiyatlarını metreküp olarak 2.78 TL'den 3.93 TL'ye çıkarması iyi olmadı. Vatandaşlar haziran ayında ödedikleri yüksek su faturalarından dolayı çok rahatsız. Dileriz bu yüksek zam 2020 yılı sonuna kadar geri çekilir.

hasan can
hasan can - 10 ay Önce

Rahat nefes!!!!!!!!!! faturalar zaten ödenemeyecek derecede yüksek . Sanki her ay zam yapılmalıydı da üç ay yapılmayacak '' çok şükür'' diyelim o zaman... sizi TEBRİK EDİYORUM gazete yönetimi...

Özgür elmas
Özgür elmas - 10 ay Önce

Bi an kendimi devlet büyüğü zan ettim zam yok muş kiraciyim evliyim ve bana gelen elektirik faturasi 1100 TL devlet odesin görelim ne kadar merttir