banner211

Son Dakika: Hafta sonu Van’da sokağa çıkmak yine yasak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlık ettiği kabine toplantısından sokağa çıkma yasağının bu hafta sonu da 15 ilde uygulanması kararı çıktı.

Son Dakika: Hafta sonu Van’da sokağa çıkmak yine yasak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanan kabine toplantısında önemli kararlar alındı.

Türkiye'de koronavirüs salgını tablosunda görülen iyiye gidiş nedeniyle normalleşme kararları alınan kabine toplantısından, bazı uygulamalarda devam kararı çıktı.

HAFTA SONU YASAĞI BU HAFTA DA UYGULANACAK
Devam edecek uygulamalardan biri de, hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağı.

Kabine toplantısı sonrasında yapılan açıklamalara göre her hafta sonu uygulanan 2 günlük yasak bu hafta da uygulanacak.

Konuya ilişkin genelge İçişleri Bakanlığı tarafından ilgili valiliklere gönderildi.

Bakanlığın gönderdiği genelgeye göre yasak, 29 Mayıs gece 24:00'te başlayacak, 31 Mayıs gecesi saat 24:00'te sona erecek.

CUMA GÜNÜ MARKETLER 23:00'E KADAR AÇIK
Sokağa çıkma kısıtlaması önecesinde 29 Mayıs Cuma günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler saat 23.00'e kadar faaliyetlerine devam edecek.

CUMARTESİ GÜNÜ 10:00-17:00
Kısılamanın olduğu 30 Mayıs Cumartesi, market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler, 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek.

Genelgeye göre, kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşları, eczaneler, veteriner klinikleri ve hayvan hastaneleri açık olacak.

15 ŞEHİRDE UYGULANACAK
Yasak; Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak'ta uygulanacak.

ENSONHABER

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2020, 22:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
VN
VN - 13 ay Önce

ALLAH RAZI OLSUN İNŞALLAH HASTALIK BİRAN ÖNCE BİTER AMA CUMARTESİ PAZAR HERZAMAN ÖZELDE ÇALIŞANLAR İÇİNDE TATİL OLUR İNŞALLAH GERÇEKTEN VAN ESNAFINDA MERHAMET KALMAMIŞ İŞÇİYİ PERT EDİYORLAR

Naz
Naz - 13 ay Önce

Hiç açılmaz ıns. Cahiller zaten dikkat etmiyo bide yine yasak denmiş ne bekliyordunuz.gotunuzu kırıp evinizde oturursanız çıkarsınız.

Seheyla
Seheyla - 13 ay Önce

Allah aşkına akköprü orta sok sivil bir polis gelsin halimizi sabah akşama kadar iç içe dağda bahçelerde diriler bu kol hakkı Allah kabul etmez inşAllah

Msb
Msb - 13 ay Önce

Yasağa da biz uyuyoruz o ahmaklar sürüsü yine çıkıyo bir şekilde