Sosyal Konut Projesinde başvurular başladı, Van’da vatandaş bankalara akın etti!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi kapsamında Van'da vatandaşlar başvurularını yapmaya başladı.

Sosyal Konut Projesinde başvurular başladı, Van’da vatandaş bankalara akın etti!

3 bin 200 konutun yapımının planlandığı Van ve ilçelerinde e-Devlet üzerinden başvuru imkanı olmayanlar, evraklarını teslim etmek için taleplerin kabul edildiği Halk ve Ziraat bankalarında yoğunluk oluşturdu. AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi olan "İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi" kapsamında kentte 3 bin 200 konutun yapılacağını belirtti.

Konut ve iş yerlerine vatandaşın teveccühünün yüksek olduğunu belirten Arvas, şunları kaydetti: "Daha çok alt ve orta gelirlinin konut ihtiyacını karşılamak üzere yapılacak bu konutların sosyal ve ekonomik avantajları büyük. Sosyal konut projesine başvurmak için il sınırları içerisinde en az bir yıl ikamet etmek veya proje il nüfusuna kayıtlı olmak şartı getirildi. Bunun yanında projenin amacına uygun olarak kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine ülke sınırları içinde tapuda kayıtlı konutları bulunmaması gerekmektedir. Ayrıca her haneden sadece bir başvuru kabul edilecektir. Açıklanan sosyal konut projesinde gençler, emekliler, şehit yakınları ve gaziler ile engellilere kontenjan ayrılarak öncelik verildi."

ANADOLU AJANSI

YORUM EKLE