banner266

Ulaştırma Bakanı Turhan, Sabiha Gökçen'deki uçak kazasının sebebini açıkladı

İstanbul'da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda İzmir-İstanbul uçağı pistten çıktı ve üçe bölündü. Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turhan, uçağın neden düştüğünü ve kazanın sebebini açıkladı.

Ulaştırma Bakanı Turhan, Sabiha Gökçen'deki uçak kazasının sebebini açıkladı

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda Pegasus Havayolları'nın İzmir-İstanbul uçağı pistten çıktı. Kazanın ardından uçak üçe bölündü ve yangın çıktı. Kazananın ardından yolcuların tahliyesi için çalışmalar başlatıldı. Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turhan, 183 kişinin bulunduğu uçakta can kaybı olmadığını söyledi ve kazanın neden meydana geldiğini anlattı.

Sabiha Gökçen'de meydana gelen uçak kazasıyla ilgili detaylar bir bir ortaya çıkıyor. Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turhan, uçağın düşme sebebini NTV canlı yayınında açıkladı ve "Uçak sert iniş sonucunda araziye sürüklendi" ifadelerini kullandı.

"CAN KAYBI YOK"


Kazaya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Turhan, şunları kaydetti:

"Şu anda bize ulaşan bilgilere göre can kaybı yok. Yaralıların şu anda bazıları kendi imkanlarıyla uçaktan ayrıldı. Bazılarını da acil servis birimlerimiz ve ekiplerimiz uçağın içerisinden çıkarmaya çalışıyorlar yolcuları. Yaralıların tahliyesi devam ediyor. 177 yolcu bunun 2'si çocuk. 6 da mürettebat vardı uçakta. Aldığımız bilgilere göre sert iniş sonucu pist başından çıkarak araziye sürüklendi. Uçakta kırım oluştu. Yolcuların önemli bir kısmı kendi imkanlarıyla uçağı terk etti. İçeride olanlar da ekiplerimiz tarafından tahliye dilmeye çalışılıyor."

"PİLOTLARLA İRTİBAT KURULAMADI"


Turhan kazanın oluş şekline ilişkin ise "Bize gelen bilgiye göre kaza sert biriniş yapıldığı ve hızını kesemeyip pist başından araziye çıkması sonucu oluştu. Pilotlarla bir irtibat hala kurulamadı. Oradaki arkadaşlarımızla görüşüp anbean bilgi alıyoruz. 32'ye yakın ambulans olay yerine gitti. Bunlarla yaralılar hastanelere sevk ediliyor." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

banner267