banner211

Vaka artışı yaşanan Van’da rehavet havası

Yeni tip koronavirüsle mücadelede alınan tedbirler büyükşehirlerde vaka sayılarının düşmesini sağlarken, gizli taziyelerle artan vaka sayısıyla gündeme gelen Van’ın cadde ve sokaklarında rehavete kapılanlar endişelendirmeye başladı.

Vaka artışı yaşanan Van’da rehavet havası

Türkiye’de korona virüsle mücadelede alınan tedbirlerle büyükşehirlerde vaka sayılarının düşmesi sağlanırken, bazı tedbirler de gevşetilmeye başlandı. Bu kapsamda korona virüs tedbirleri kapsamında bazı büyükşehirlerde uygulanan giriş-çıkış ve seyahat kısıtlaması kaldırıldı.


 


Kalabalık görüntüler endişelendiriyor


Ancak korona virüs vakalarının gizlenmesi ve izinsiz taziyeler düzenlemesine bağlı vaka sayısının arttığı Van şehir merkezindeki kalabalık görüntüler endişelendirdi. Çok sayıda vatandaş ara sokak ve caddelerde sosyal mesafe kurallarını da delerek yoğunluk oluşturdu.


Konuya ilişkin konuşan bir esnaf, korona virüs tedbirleri kapsamında yapılan uyarılara Van halkının uymadığını belirtti. Esnaf, kentte gizli düzenlenen taziyelerden sonra büyük risk olduğunu ancak halkın kurallara aldırış etmeden yoğunluk oluşturduğunu kaydetti.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
HAKAN
HAKAN - 1 yıl Önce

KÖYLÜ MEYDANINDA ESNAFLAR DENETLENMİYOR BİDE ZZABITA GÖREVİNİ YAPMIYOR

cemil
cemil - 1 yıl Önce

valilik bir an önce buna el atmazsa daha çok ah lar vah larız hele hele cumhuriyet caddesi ara sokakları, hacı osman (küçük cami) civarları tam bir rezalet

Yahya öztunç
Yahya öztunç - 1 yıl Önce

Umarım tedbirlere riayet ederler..

Tual b
Tual b - 1 yıl Önce

Vali bey ve emniyet müdürlüğü duyarsız davranıyo şu süreci keşke eski vali murat beyle yaşasaydık bu vali hiç bir şey yapmıyo

Vatandaş
Vatandaş - 1 yıl Önce

Vatandaş olarak valiyi göreve davet ediyoruz vali nerde