banner211

Vali Bilmez: Van'daki Kiralar İstanbul'dan Daha Pahalı

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, “ Cumhuriyet Caddemizdeki bir dükkanın kirası İstanbul Bağdat Caddesi’nden daha pahalıdır, bu sebep ise şehir merkezinin küçük bir yere sıkışmasıdır” dedi.

Vali Bilmez: Van'daki Kiralar İstanbul'dan Daha Pahalı

Van’ın en büyük sorunu kent merkezinin birkaç noktaya sıkışmış olmasıdır”

Milli Egemenlik Caddesi’nin de kentin merkezi bir noktasında olmasına rağmen arka sokak muamelesi gördüğünü hatırlatan Vali Bilmez, sözlerini şu şekilde sürdürdü;

“Diğer bir caddemizde merkezi olmasına rağmen arka sokak muamelesi gören Milli Egemenlik Caddemizdi. Orada da uyguladığımız prestij cadde uygulaması ile Maraş ve Cumhuriyet caddeleri standardına kavuşturduk. Bu sayede inşallah şehrin merkezini de yayarak, merkezdeki trafiği de yaymış olacağız. Aynı zamanda merkezin dışındaki vatandaşlarımıza da daha konforlu bir ortamda yaşama imkanı sağlamış olacağız. Van’ın en büyük sorunu, kent merkezinin İpekyolu ilçemizin birkaç yerine sıkışmış olmasıdır. Onun için merkezi yayarak orta vadede belki kiraların da dolaylı olarak düşmesini de sağlanacak. Bugün Cumhuriyet Caddemizdeki bir dükkanın kirası İstanbul Bağdat Caddesi’nden daha pahalıdır, bu sebep ise şehir merkezinin küçük bir yere sıkışmasıdır. İnşallah şehir merkezi yayılacak. Bununla birlikte de hem trafik rahatlayacak hem insanlarımız rahatlayacak hem de kentimizin prestiji artmış olacak.”

İHLAS HABER AJANSI

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2020, 14:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Van Li
Van Li - 6 ay Önce

hele şükür bir tanesinde yilardır bunu bekliyordum