banner211

Van Büyükşehir Belediyesinden merdiven altı üretim ve satışa sıkı denetim

Van Büyükşehir Belediyesi, ‘merdiven altı’ olarak tabir edilen kaçak işletmelere ve buralarda üretilen süt ve süt ürünlerinin satışına izin vermiyor.

Van Büyükşehir Belediyesinden merdiven altı üretim ve satışa sıkı denetim

Kentte kaçak işletmelerde üretilen süt ve süt ürünlerinin üretimi ve satışına yönelik çalışma başlatan Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ile Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, gıda mühendisleri eşliğinde denetim yaptı. Yapılan denetimlerde, İpekyolu ilçesi Sıhke Caddesi’nde ruhsatsız olduğu belirlenen bir işletmede farklı kilolarda 157 kutu yoğurda imha edilmek üzere el konuldu. Ekipler ayrıca Sıhke, İskele ve Ordu caddelerinde bulunan çok sayıda iş yerini denetledi.


Vatandaşların sağlıklı ve güvenli gıdaya ulaşması için denetimlerin devam edeceğini belirten ekipler, sağlıksız ortamda üretilen etiketsiz yoğurt ve diğer gıda maddelerinin tüketilmemesi konusunda vatandaşları uyardı.
Öte yandan, hijyen kurallarına uygun olmayan ortamlarda gıda üretimi yapan işletmeler başta olmak üzere bu ürünleri satan iş yerlerine yönelik denetimlerin de süreceği belirtildi.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Akil
Akil - 1 yıl Önce

Biraz da mavi otobüsler ve sarı minibüsleri denetleyin. 1 yolcu alıp 2 lira kazanacaklar diye milyarlık arabalarimizin önüne kırıyorlar. Yolları kendi malları sanıyorlar. Biri artık bunların saygısızca araç kullanmalarına bi dur desin

Denetim, düzen, ciddiyet...
Denetim, düzen, ciddiyet... - 1 yıl Önce

Vanın trafiğinde de, lokanta ve fırınlarında da, dürümcü ve balıkçılarında da, peynirci ve sütçülerinde de yeterli denetim yok. Allaha emanet yaşıyoruz. Bu gibi bazı yerlerin mutfak kısmına girdiğinizde, tezgah arkasına geçtiğinizde rezalet manzaralar insanı tedirgin ediyor. Zabıta görevini ihmal ediyor. Belediyeler şehre , esnafa, trafiğe bir düzen ve denetim getirsin. Hangi çağdayız. Japonyada, Fransada, İsveçte, Kanadada şehirler, trafik, esnaf, çarşı, temizlik, düzen ve denetim nasılsa bizde de böyle profesyonel ve çağdaş olsun.