banner211

Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

09.06.2021 günün özeti...

Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

Türkiye’nin son birkaç yıldır gündeminden düşmeyen kuraklık tehlikesi en çok Van ve bazı bölge illerinde kendisini hissettiriyor. Kışı az bir yağışla geçiren, bahar ayında ise neredeyse hiç yağmur görmeyen kentte çiftçileri kuraklık sorunuyla baş başa kaldı. Uzmanlar, tarımda yaşanan kuraklığın devam etmesi halinde yaylalarımızın da kuruyacağını söylerken, çiftçiyse suyun olmadığından dert yandı.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Van İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü son 6 ayda 175, son bir ay içerisinde de 33 siper dolandırıcılık olayının gerçekleştiğini açıkladı.
 

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Yeşil doğası, meyve bahçeleri ve sahilleri ile ünlü Van’ın Edremit ilçesi, sahip olduğu kıyı şeridi ile de cazibe merkezlerinden biri. Vatandaşların piknik yapmak için en çok tercih ettiği ilçe, dışarıdan gelen turistlerin de gözdesi konumunda. İlçenin sahip olduğu bu coğrafik özelliği sayesinde turistlerin yoğun olarak ziyaret etmesi beraberinde turizm alanında yeni yatırımların yapılmasına da yol açıyor. Edremit Belediyesi tarafından gerçekleştirilen turizm odaklı yatırımların yanı sıra ilçede açılan dalış okulu büyük önem taşıyor. Dalış okulu sayesinde bir çok dalgıç yetişecek ve Van Gölü'nün altı da dalgıçlar tarafından keşfedilmiş olacak.
 

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

AK Parti Van milletvekilleri Osman Nuri Gülaçar, İrfan Kartal ve Abdulahat Arvas ile Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, Gevaş Belediye Başkanı Murat Sezer, Çaldıran Belediye Başkanı Şefik Ensari’nin bulunduğu Van heyeti, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin’i ziyaret etti.
 

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Günlük yaşanan anlık arızalar nedeniyle; 9 Haziran 2021 Çarşamba (Bugün); Cevdetpaşa Mahallesi'nde 4 saatlik su kesintisine gidilecektir.
 

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Van Milletvekilleri Osman Nuri Gülaçar, İrfan Kartal, Abdulahat Arvas ile 23. Dönem Van Milletvekili ve AK Parti İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, Gevaş Belediye Başkanı Murat Sezer, Çaldıran Belediye Başkanı Şefik Ensari’nin bulunduğu Van heyeti Ticaret Bakanı Mehmet Muş’u ziyaret etti.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Van’ın Başkale ve Saray ilçelerinde meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki depremde evleri ağır hasar gören vatandaşlar için Özpınar ve Örenburç mahallelerinde yapımına başlanan villa tarzı örnek konutun inşaatı tamamlanarak oturulabilir hale getirildi.
 

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "27 ilimizde 36 yeni Deneyap Teknoloji Atölyesi daha kuruyoruz. İlk aşama olan yazılı sınav başvuruları bugün başlıyor. Başvurular 4 Temmuz'a kadar devam edecek." dedi.
 

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

İpekyolu Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından, kadınlara spor hizmeti vermesi için kısa bir süre önce açılan Kadın Spor Merkezi, şimdi de skolyoz hastası Songül Eraslan için umut oldu.
 

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Hakkari’nin önemli kanaat önderi, Sılehi Aşireti Lideri Mehmet Alayı Atlı, Şehrivan Gazetesi ve Şehrivan TV’yi ziyaret etti.
 

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE