banner266

Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

12.07.2021 günün özeti...

Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

Her yıl onlarca canın umut yolculuğunda hayatını kaybettiği Van’da, insan kaçakçıları umut yolcularının umutlarını çalmaya devam ediyor. Son yıllarda yaşanan ölümler nedeniyle Türkiye’nin en büyük mülteci mezarlığına dönen kentte tüm mücadelelere rağmen insan kaçakçıları bir kez daha 12 kaçağın feci şekilde can vermesinin müsebbibi oldu.
 

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Van’da yeni tip korona virüsle (Covid-19) mücadelede normalleşme süreci başlarken, aylar sonra dükkanlarını açan esnafın ise yüzü güldü. 1 Temmuz itibariyle başlayan kademeli normalleşmede saat sınırlamasının kalkmasıyla birlikte dükkanlarını açan Van esnafı, yeni süreç ile ilgili umutlu olduklarını söyledi. Pandemi sürecinde zor dönemlerden geçen esnaf, son normalleşme kararıyla nefes almaya başlarken bayram öncesi işlerde yeniden hareketlenme yaşanacağı yönünde bir bekleyiş de hakim oldu. Bir taraftan umutlu bir havanın hakim olduğu kentte diğer taraftan da son dönemlerdeki vaka artışı gibi sebeplerle endişe yaşanıyor. Esnaflar yeniden işlerin açıldığı bu süreçte yeni bir olası kapanma korkusu yaşarken konuyla ilgili Şehrivan’a normalleşme kararlarını değerlendiren esnaf, Kurban Bayramı yoğunluğu için daha dikkatli olunması gerektiğini vurgulayarak, işlerinin açılacağından dolayı umutlu olduklarını söyledi.
 

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Van İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, Van Otelciler ve Turizmciler Derneği (VANOTED) Başkanı Yunus Yüksel’e yaptığı aşı çağrısına karşı teşekkür etti.
 

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

VAN'ın Muradiye ilçesinde 11 kaçak göçmenle 1 organizatörün yaşamını yitirdiği kazada yaralanan 26 kişiden 19'u taburcu edildi. Kaza yapan aracın adına kayıtlı olduğu S.A.'nın jandarmadaki sorgusu ise sürüyor.
 

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Mübarek Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte bazı şehirlerimizdeki kurban kesim yerleri ve kurban satış yerleri merak edildi. Bu şehirlerden birisi de Van oldu. Peki, Van kurban kesim yerleri nerededir? Van kurban satış noktaları belli oldu mu? Van kurbanlık kesim bölgeleri! Van'da kurban kesim ve satış noktaları adresi açıklandı mı? Van kurban kesim yeri iletişim bilgileri nedir?
 

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE

banner267