banner278

Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

26.10.2021 Günün özeti...

Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

Son zamanlarda Van’da yapılan yapılar kent estetiğini bozuyor. Kentte kültürüyle alakasız yapılan yollar, kaldırımlar, kulübeler ve mimari estetiği olmayan yapılar kentin kimliğini bozarken, konuyla ilgili tartışmalarda sürüyor. Son olarak geçtiğimiz hafta şehrin göbeğine, Beşyol’daki Dabbağoğlu Parkı’na yapılan bir baraka ile yeniden başlayan tartışmalar sürerken, kent genelindeki belediyelerin estetikten uzak yapıları ve kent estetik kurulunun işlevsiz hali sürüyor.
 

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

Türkiye genelinde ürünlere yapılan zam kararları devam ederken, ekonomideki kötü gidişatta devam ediyor. Son dönemlerde maliyet artışlarından sonra Van’da da ekmeğe yapılan zam kararları kentte tartışma konusu oldu. Ekmeğe yapılan zam kararı Şehrivan’a değerlendiren oda başkanları fiyatların makul olduğunun atını çizerken, vatandaş da pahalı olduğunu söyledi.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

Van'ın Başkale ilçesinde yeni dünyaya gelen ve solunum yetmezliği çeken bebek, polis helikopteriyle il merkezindeki hastaneye ulaştırıldı.
 

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

İran Devlet Televizyonunda yayınlanacak olan ‘Babasının peşinde’ isimli dizinin bir kısmı için çekimler Van’ın farklı noktalarında yapılıyor.
 

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

Türkiye'nin en büyük tuzlu ve sodalı gölü olan Van Gölü'nde tespit edilen mikrobiyalitler ile batık gemi, Sualtı Fotoğrafçıları ve Filmcileri Derneği (SUFOD) Başkanı Ateş Evirgen ile yönetim kurulu üyeleri tarafından görüntülendi.
 

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

Van’ın tam anlamıyla çileye dönen trafik kabusu sürerken, HDP Van Milletvekili Muazzez Orhan Işık, son yılların en önemli gündemi olan sorunu TBMM’ye taşıdı. Cevaplaması için Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na soru önergesi yönelten Işık, kentin trafik yükünü kaldıramamasına değindi. Belli başlı güzergahları örnek olarak gösterip bu sıkışıkları anlatan HDP’li vekil, yeni çalışmalar olup olmadığı ile ilgili de sorular sordu.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Van İl Başkanı Seracettin Bedirhanoğlu, Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'un "Türkiye'nin ikinci çok oy alan partisinin Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu'nun başlattığı bir korku, sindirme ve bunun ötesinde baskı oluşturarak, siyaseti şekillenme diyerek özetleyebileceğimiz yeni bir siyaset tarzı ve şekli var." sözlerine tepki göstererek, "Numan Kurtulmuş, Türkiye'de ve bölgede yaşanan hak ihlallerinin, baskının farkında değil galiba. Ak Parti gibi düşünmeyen tüm kesimler adaletten, ekonomiden yana büyük endişe yaşıyor ve geleceğe dair büyük kaygılar taşıyor." Dedi.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

İtalya’da yapılan şampiyonada dünya üçüncüsü olan Vanlı milli kick boksçu Bedirhan Ersayar, memleketinde davul zurnayla karşılandı.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

Van’da jandarma ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda 123 kilo eroin ile 18 bin 386 paket kaçak sigara ele geçirildi.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2021, 18:58
YORUM EKLE