Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

29.11.2021 TARİHLİ GÜNÜN ÖZETİ...

Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

Salgın ile birlikte eğitim-öğretim hayatlarında iki yıl gibi bir dönemi kaybeden öğrenciler okula adapte olmaya çalışırken Van’da hala okula gidemeyen öğrenciler bulunuyor. Türkiye’nin en ücra köşelerinde bile eğitim-öğretime erişimin sağlandığı bir dönemde Van’ın Başkale ilçesine bağlı Deringeçit köyünde öğrenciler tam 3 aydır okula gidemiyor. Veli ve öğrencilerin girişim ve çağrılarına rağmen yol bahane edilerek taşımalı eğitimin startı verilmeyen köyde öğrenciler okuldan uzak kalmaya devam ediyor.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

Van’da polis ekiplerince hırsızlık yapan ve aranan şahıslara yönelik yapılan çalışmalar sonucunda gözaltına alınan 42 kişiden 21’i tutuklandı.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

İran’dan kadın futbol takımlarında görev aldıktan sonra 3 yıl önce Van’a gelip yerleşen Afganistan uyruklu Sümeyya Rezai, Vangücü Kadın Futbol Takımı'nda antrenörlük yapıyor. Ocak ayında başlayacak olan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Kadınlar 3'üncü Ligi'nde mücadele edecek olan, 12- 20 yaş arası 60 kızın formasını terlettiği takımda görev almaktan mutlu olduğunu belirten Rezai, “Ailem burada değil, ben yalnız yaşıyorum. Ama futbolcu arkadaşlarım benim için aile oldu. O yüzden onları çok seviyorum" dedi.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

Van'da kahvaltı sektöründe hizmet veren işletmelerde fiyat tarifesi ve hijyen denetimi yapıldı. 

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

Van Büyükşehir Belediyesi, 250 iş makinesi, 2 bin 300 ton tuz ve 650 personel ile karla mücadele edecek.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

Sağlığın en önemli ve en çok konuşulan dönemde Van’daki ilçelerin en büyük ihtiyaçlarından biri olan hastaneler için de çalışmalar sürüyor. Van Milletvekili Abdulahat Arvas, Çaldıran ilçesinde yapımını tamamlanan devlet hastanesinin hizmet vermeye başladığını duyurdu. Arvas, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi, “75 yatak ve 10 personel lojmanı şeklinde inşa edilen projede toplam 15 bin 980 metrekare kapalı alan bulunduğu belirtti.”

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

Van Gölü'nde 61 kaçak göçmenin öldüğü tekne faciası ile ilgili 1'i tutuklu 12 sanığın yargılanmasına 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Görülen 5'inci duruşmada mahkeme heyeti, davanın tek tutuklu sanığı Medeni Akbaş'ın tekrar yapılan tahliye talebini kabul etmedi. Mahkeme heyeti, Van Cumhuriyet Başsavcılığına da müzekkere yazılarak, batan teknede henüz çıkarılamayan ölen insan sayısının net olarak tespitinin yapılması isteyerek duruşmayı ileriki bir tarihe erteledi.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

Van Valiliği’nden yapılan açıklamada Toplantı, gösteri ve yürüyüşlere 15 günlük yasaklama getirdiğini duyurdu.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

Van'da 3,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Öte yandan dün Van'ın Tuşba ilçesinde 3.7 ve 2.5 büyüklüğünde 11 dakika arayla iki deprem meydana gelmişti.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE