Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

04.01.2022 günün özeti...

Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

Türkiye dün bir taraftan enflasyondaki rekor artışı tartışırken bir taraftan da Cumhuriyet tarihindeki en büyük ihracat rakamlarını konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin 2021 yılı ihracatını 225 milyar 368 milyon dolar olarak açıkladı. Yüzde 32,9 artışı yakalayan ve 2022 yılı hedefinin güncellenmesine neden olan artış umut verirken Van’da ise ihracat hedefinden bir adım daha uzaklaşıldı. Van Türkiye’de hiç sınırı olmayan onlarca kentin gerisinde kalarak Türkiye’de en çok ihracat yapan 69’uncu il oldu.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ!

Covid-19’un etkileri devam ederken, yeni varyantlar dünyada yeniden etkisini gösterirken Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı eliyle yeni bir destek paketi daha duyuruldu. KOSGEB-Dünya Bankası ve JICA işbirliğinde Mikro ve Küçük İşletmelere yönelik hızlı destek programına dair detayları açıklayan KOSGEB Van İl Müdürü Bilal Emre Yörük krediden faydalanma şartlarını ve detaylarını paylaştı.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ!

Gayrisafi Yurt İçi Hasıla verilerine göre 81 il arasında 79’uncu sırada kendisine yer bulan Van ekonomik olarak yine umut vermezken, dün açıklanan ihracat verilerinde de yine 69’uncu sırada yer bulmuştu.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ!

Van Gölü'nde bulunan, her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği Akdamar Adası ve üzerindeki tarihi Ermeni Kilisesi'ni 2021 yılında 90 bin kişi ziyaret ederken, pandemi nedeniyle bir süre ziyaretçilerin giriş çıkışlarına kapatılan Akdamar Adası'nı 2020’de ise 65 bin kişi ziyaret etmişti.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ!

VASKİ, yaptığı açıklamada, Edremit Eski Cami Mahallesinde içme suyu şebeke hattında oluşan ani arıza nedeniyle 4 saatlik su kesintisi yaşanacağını duyurdu.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ!

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE