banner211

Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

30.03.2021 Günün özeti

Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip olan ve bölge illerinde genç nüfus yaş ortalaması 20’lerde seyrederken, işsizlik oranı da yine yüzde 20’lere kadar çıkıyor. Nitelikli göçünü batıya veren bölge illeri, niteliksiz ve işsiz nüfusunu artırmaya devam ederken gidişat endişe yaratmaya devam ediyor. Genç potansiyeli yüksek olan kentin durum tedirginlik yaratırken aynı durumdaki bölge illeri de benzer kaderi paylaşıyor.

İŞTE HABERİN DETAYI

Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) tarafından “Fikir-Proje Yarışması” başlatıldı.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Van Büyükşehir Belediyesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunda (BESYO) okumak isteyen gençler için ücretsiz hazırlık kursu açıyor.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

AK Parti Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar, Kapıköy Gümrük Kapısı için Sağlık Bakanı ve Ticaret Bakanı ile yapmış olduğu görüşmelerden hareketle iyimser bir tabloyla kapının nisan ayı içerisinde açabileceğine dair güçlü bir beklentileri olduğunu söyledi.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

ABD Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA) düzenlediği ‘Dünya Turnuvası’ isimli online yarışmada, Van Gölü’nün uzaydan çekilmiş fotoğrafı 3 turda 28 fotoğrafı eledi.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Türkiye geneli eş zamanlı olarak düzenlenen ve İçişleri Bakanlığı tarafından 'Yayalar Kırmızı Çizgimiz' sloganıyla başlatılan farkındalık çalışması, Van’da da başlatıldı.

İŞTE HABERİN DETAYI

 Van Defterdarı Murtaza Kamar, 5 Nisan tarihinde yapılacak olan ihalenin olumlu sonuçlanması halinde bu sene yeni binalarına taşınacaklarını söyledi.
 

İŞTE HABERİN DETAYI

Uzun bir süredir Kapıköy sınır kapısının açılması için Van Kamuoyunun çağrıları nihayet karşılık buldu. Van Milletvekillerinin Sağlık Bakanı ile yaptığı görüşmeden müjdeli haber geldi.

İŞTE HABERİN DETAYI

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE