banner211

Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

08.04.2021 Günün özeti....

Van'da bugün neler oldu? İşte günün özeti

Van’da normalleşme kapsamında üst üste fuarlar stant verirken Ramazan öncesi 11. Doğu Anadolu Bölgesi Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı da ziyaretçilerine kapılarını açtı. Kente ve bölgeye katkısı büyük olan fuarlara halk yoğun ilgi gösterirken farklı illerden gelen stant sahipleri de fuardan umutlu. Ajans Asya Fuarcılık’ın yılların tecrübesiyle açtığı fuardaki farklı tatlar ve lezzetler ilk günden büyük ilgi gördü.
 

İŞTE HABERİN DEVAMI…

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından Şırnak’ta gerçekleştirilen Atletizmi Geliştirme Projesi İkinci Kademe Yarışmalarına katılan Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü atletizm sporcuları, 18 madalyadan 11 tanesini kazandı.
 

İŞTE HABERİN DEVAMI…

Van’ın Başkale ilçesinde çeşitli markalarda 10 bin 420 paket kaçak sigara ele geçirildi.
 

İŞTE HABERİN DEVAMI…

Geçtiğimiz yıldan bu yana kapalı olan Kapıköy’ün bu süreçteki zararları büyürken Van ekonomik olarak kayıplar yaşamaya devam ediyor. Bayram sonrası açılacağı duyrulmasına rağmen sürecin belirsizliği devam ederken Van Ticaret ve Sanayi Odası, uzun süredir tacir/tüccarın büyük sıkıntılar yaşadığı kotolarla ilgili beklenen haberi verdi.
 

İŞTE HABERİN DEVAMI…

TFF 2. Lig Kırmızı Grupta mücadele eden Vanspor'un play-off iddiası ve bir üst lige çıkma hedefi devam ederken, kentin belli noktalarına afişler asılmaya devam ediyor.
 

İŞTE HABERİN DEVAMI…

 Van Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, "Gönülden Gönüle Dost Sohbetleri" kapsamında kadına karşı şiddetle mücadele konulu seminer düzenledi.
 

İŞTE HABERİN DEVAMI…

Van Büyükşehir Belediyesinin tarım ve hayvancılığı geliştirmek adına Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına sunduğu 9 proje onaylandı. Yaklaşık 3 milyon 500 bin TL değerindeki projelerin çalışmalarına başlandı.
 

İŞTE HABERİN DEVAMI…

Van'ın Erciş ilçesinde iki iş yeri ve bir kurumdan hırsızlık yaptığı güvenlik kamerası kayıtlarıyla belirlenen şüpheli gözaltına alındı.
 

İŞTE HABERİN DEVAMI...

Van’ın Gevaş ilçesinde bulunan bir lise ve 2 ilk ve ortaokul, korona virüs nedeniyle 10 gün süreyle tatil edildi.
 

İŞTE HABERİN DEVAMI...

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE