Van'da kan donduran olay: Çobanı infaz edildi, 40 koyun tarandı 20’si telef oldu!

Van'ın Muradiye ilçesinde dün arazide cansız bedeni bulunan çoban Mehmet Kaya'nın bazı koyunlarının da öldüğü belirlenmişti. Yapılan araştırmada Kaya'nın öldürüldükten sonra koyun sürüsü taranırken 20 koyunun telef oldu, 20'sinin de yaralandığı ortaya çıktı.

Van'da kan donduran olay: Çobanı infaz edildi, 40 koyun tarandı 20’si telef oldu!

Van'ın Muradiye ilçesinde dün arazide silahla vurulmuş cesedi bulunan çoban Mehmet Kaya’nın (23), 20 koyunun öldüğü 20'sinin de yaralandığı ortaya çıktı. İlçeye bağlı Uluşar Mahallesi'nde çobanlık yapan Mehmet Kaya, hayvan otlattığı arazide dün silahla vurulmuş halde ölü bulundu. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen jandarma ekipleri, çobanı vurduğu değerlendirilen ve olay yerinden kaçarak saklanmaya çalışan 3 şüpheliyi yakalayarak, gözaltına aldı.

Şüphelilerin jandarmadaki sorguları devam ederken, ekipler tarafından arazideki araştırmada çobanın hayatını kaybettiği bölgede kurşunların isabet ettiği 20 koyunun öldüğünü, 20'sinin de yaralandığını belirledi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

KARAR

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2022, 12:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bize ne oluyor böyle
Bize ne oluyor böyle - 1 ay Önce

GEREKÇE HER NE OLURSA OLSUN BU CEHALETTIR, VAHŞETTİR, BARBARLIKTIR. İNSANA VE HAYVANLARA KIYAN CANİLER EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILMALIDIR.

Murat Şahin
Murat Şahin - 1 ay Önce

Hayır yani gerekçe nedir bilmiyorum adamı vurdunuz zavallı hayvanlardan ne istediniz.. Kaldıki hayvanlar onun bile değildir bu nasıl blr kin

Süleyman
Süleyman @Murat Şahin - 1 ay Önce

Gözüm sen şimdi hayvanların ölümüne mi takıldın? O hayvanlar çobana ait ve ben çobanın arkadaşıyım hayvan değil de insanın öldürülmesine önce bi üzül sonra koyunları düşünürsün gereksiz hayvanlar için duyar kasma

Gurbet
Gurbet - 1 ay Önce

İşte bu kadar. Ot kavgasi. Komşusuna,kardeşine hainlik yapanların Allah belasını versin. Cahiller. Caniler. İnşAllah müebbet verirler.

Gülay
Gülay - 1 ay Önce

Allah'm o masum çocuğun kanını yerde koymasın 11 kadının tek umuduydu Allah onları kahretsin inşAllah

Gülay
Gülay - 1 ay Önce

O çocuğa bunu yapanlar bin beterini yaşarlar inşAllah masum bir cana kıymak böyle kolay olmamalı nasıl bir zalimlik nasıl bi vahşet Allah onları perişan etsin inşAllah