ŞEHRİVAN HABER - Aylar önce kapanacağı haberi gündeme bomba gibi düşen Van Ferit Melen Havalimanı ile ilgili iddialar bir bir yanıt bulmaya başladı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Filistin'den yana tavır alan üniversite öğrencilerini selamlıyorum Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Filistin'den yana tavır alan üniversite öğrencilerini selamlıyorum

Bir süre önce gündeme gelen fakat daha sonra uzun bir süre belirsizliğini koruyan Van havalimanı'nın kapanması ile ilgili detaylar belli oldu. Zemindeki çalışmalardan dolayı tadilata girecek olan havalimanındaki süreç belli olurken, iki etaplı çalışmalar geçtiğimiz günlerde başladı. İlk etap çalışmalarının havalimanı kapanmadan ilerleyeceği ve bu süreçte bir aksama olmayacağı öğrenilirken o çalışmalar ile ilgili yeni detaylar da belli oldu.

Edinilen bilgiye göre bir kaç ay boyunca ilk etap çalışmaları yapılacak olan o alanda, bir süre sonra ikinci etap çalışmaları başlayacak ve bu süreçte havalimanını kullanmak mümkün olmayacak.

İkinci etap çalışmaları devam ederken havalimanı üç aya yakın bir zaman kapalı kalacak ve Van'a gelmek ve gitmek isteyen yolcular Muş Alparslar Havalimanı üzerinden uçuş gerçekleştirilecek. Bu süreçte yapılacak uçuşlar için de iki il arasında ücretsiz araçlar ile sevk işlemleri gerçekleştirilecek.

Kaynak: ŞEHRİVAN GAZETESİ