Van'da toprak yol çilesi bitiyor: İlk asfalt serimi yapıldı!

Van Büyükşehir Belediyesi, Tuşba ilçesinde bulunan 1.5 kilometrelik Ethem Dede Caddesi’nde asfalt serimine başladı.

Büyükşehir Belediyesi daha konforlu ulaşım için kentteki yol ve asfalt çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığınca Abdurrahmangazi Mahallesinde bulunan yaklaşık 1.5 kilometrelik Ethem Dede Caddesi’nde asfalt çalışmalarına başlandı.

Asfaltı yıpranan cadde de altyapı eksiklikleri giderilerek, kaldırım onarım çalışması ve asfalt sökümü yapıldı. Ardından sıcak asfalt serimi yapılan caddedeki çalışmaların hemen tamamlanması planlanıyor.

Çalışma ile cadde daha güzel bir konforlu bir hale getirilirken, mahalle sakinleri Van Büyükşehir Belediyesi ekiplerine çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2022, 16:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
erbay
erbay - 1 hafta Önce

İşin içinde DOĞU GRUBU VARSA sıkkıntı yok demektir,adamlar işini dört dörtlük yapıyorlar,ayrıca ipekyolu belediyesinede teşekürler

Yol medeniyettir
Yol medeniyettir - 1 hafta Önce

Yol, yol, yol...Gerçekten yol önemli...Yol bakımları, yol asfaltlamaları, yol genişletmeleri, yol iyileştirmeleri, yol güzelleştirmeleri, yol alt yapılari, yol üst yapıları, asfalt serimi, parke taşı serimi, kaldırım ve kavşak yapımları, refüj yeşillendirmeleri, kaldırım, refüj ağaçlandırmaları, refüj ve kavşak çiçeklendirmeleri, sulamalar, bakımlar, temizlik ve süpürme hakikaten çok önemli. Bu manada şehrimizin hangi caddesine, hangi sokağına, hangi semtine, hangi mahallesine uğrasanız yukarıda sıraladığımız başlıklar açısından ihtiyaçlar olduğu görülecektir. Belediyeler, Karayolları 2022'yi yarılamısken kalan yarısıni çok dolu ve çok iyi değerlendirmelidir.