Van'da toprak yol çilesi bitiyor! İlk asfalt serimi yapıldı

Van’ın merkez İpekyolu Belediyesi, 2022 yılının ilk asfalt çalışmasını Cumhuriyet Mahallesi’nde gerçekleştirdi. Asfalt serim çalışmalarını İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın yerinde takip etti.

Van'da toprak yol çilesi bitiyor! İlk asfalt serimi yapıldı

İpekyolu Belediyesi 2022 yılında, havaların ısınmasıyla birlikte asfaltlama sezonunu açtı. Yılın ilk asfaltlama çalışması Cumhuriyet Mahallesi Güneri Sokakta gerçekleştirildi. İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın yerinde takip ettiği çalışmada sıcak asfalt serimi yapılarak sokağın baştan başa ulaşım için elverişli hale getirileceğini dile getirdi

“Hizmet seferberliğini artırarak sürdüreceğiz”
Bu yıl ilçe genelinde 100 bin metrekare asfalt serimi gerçekleştireceklerini belirten İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın, havaların ısınmasıyla birlikte başladıkları hizmet seferberliğinin temposunu önümüzdeki günlerde artırarak sürdürmeyi amaçladıklarını söyledi. Başkan Vekili Aydın, “Havaların ısınmasından sonra yılın ilk asfaltlama çalışmasını gerçekleştirdik. Son yıllarda yaptığımız hizmet seferberliğiyle İpekyolu’muzu daha yaşanılabilir bir merkez haline getiriyoruz. Bu yıl da tüm imkanlarımızı değerlendirerek hemşerilerimize layık oldukları hizmetleri kazandıracağız” dedi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
YOL MEDENİYETTİR.
YOL MEDENİYETTİR. - 1 ay Önce

EDREMİT, İPEKYOLU, TUŞBA BELEDİYELERİMİZ BU ÜÇ İLÇENİN MERKEZ MAHALLELERİNDE, MAHALLE ARALARINDA GEREK MEVCUT YOLLAR, GEREK TOPRAK YOLLAR, GEREK YENİ AÇILMIŞ STABİLİZE YOLLAR OLSUN TOLAMDA ABARTISIZ 100 KM ASFALT SERİMİ VE KİLİT TAŞI DÖŞEME VEYA KİLİT TAŞLI YOL YENİLEME İHTİYACI VAR. ARTIK HAZİRANA GİRİYORUZ. MART, NİSAN, MAYIS BİTTİ. ÖNÜMÜZDEKİ BEŞ AYDA MERKEZ İLÇELERİMİZİN BÜTÜN MERKEZ MAHALLLELERİNDE VE SEMTLERİNDE HER GÜN YOL ÇALIŞMALARI BEKLİYORUZ. BENZER ŞEKİLDE VBB VE MERKEZ İLÇE BELEDİYELERİMİZ KÖYLERDE ( MAHALLELERDE) DE YOL ASFALTLAMA, YOL GENİŞLETME, YENİ YOLLAR AÇMA, İSTİNAT DUVARLARI, BÜZ VE BORU DÖŞEME, KÖPRÜ YAPIMI VB. HİZMETLERLE VAN'I 2022'DE ARTIK ÇAĞDAŞ STANDARTLARDA YOLLARLA YANİ MEDENİYETLE BULUŞTURSUN. KARAYOLLARI KURUMU DASORUMLULUK ALANLARINDA YOL, KÖPRÜ, TÜNEL, KÖPRÜLÜ KAVŞAK, KAVŞAK, REFÜJ VB. ÇALIŞMALARLA MUAZZAM BİR YOL HAMLESİ BAŞLATSIN. VAN BU KONULARDA KESİNLİKLE HİÇ İYİ DURUMDA DEĞİL. BU KONUDAKİ BEKLENTİLER, TALEPLER, İHTİYAÇLAR, PROBLEMLER, EKSİKLER VE ŞİKAYETLER ARTIK BİTMELİDİR. BİR MEMLEKET, ANCAK YOLLARI KADARDIR. YOLLAR, KALDIRIMLAR, KAVŞAKLAR, ANA ARTERLER, CADDELER, SOKAKLAR VE BU KONULARDAKİ KALİTE VE STANDARTLAR ORADA KURUMLARIN ÇALIŞIP ÇALIŞMADIĞININ İLK VE EN SOMUT GÖSTERGELERİNDEN BİRİDİR. YOL, TEMİZLİK, YEŞİL ALAN BU ŞEHRİN ÇÖZÜLMESİ VE NİTELİKLİ BİR DÜZEYE ERİŞTİRİLMESİ GEREKEN EN YAYGIN VE BAŞTA GELEN ÜÇ ÖNEMLİ EKSİĞİDİR.

Haydi bismillah
Haydi bismillah - 1 ay Önce

Efendim şehrimizin kırka yakın semtinde ve mahallesinde asfalt serimi veya parke taşı serimi gereken yüzlerce cadde, sokak ve ara sokağımız var. Yollar çökmüş, bozulmuş, yamalı bohçaya dönmüş, araçlar pert oluyor, insanlar rahatsız oluyor. Alt yapısıyla, sağlı sollu oluklarıyla, kaldırımları ve kavşaklarıyla, asfalt veya parke taşı serimiyle, yeşillendirme ve aydınlatmasıyla, yol çizgileriyle ve her gün yapılan süpürme ve temizlikleriyle Van'ın modern bir büyükşehir olma zamanı geldi artık. Cumhuriyetin 100. yılında bambaşka bir Van hepimiz adına iyi olur.

Vatandaş
Vatandaş - 1 ay Önce

Çevreyolu na asvalt başka bahara mı kaldı?